[FOTO] Nikola Huzjak i Ema Filković viceprvaci Hrvatske: Vito Hulina, Ema Jukić, Katja Braica i Matej Vuković brončani

09.05.2023. / Damir Žbulj

U zagrebačkoj sportskoj dvorani Jelkovec održano je prvenstvo Hrvatske u karateu za kadete, juniore i U-21 uzrast, uz nove sjajne borbe članica i članova karate kluba Velika Gorica.

"Ukupno je u dva dana nastupilo oko 400 karatistica i karatista, što govori da je svake godine sve teže osvojiti medalju, odnosno da se podiže kvantiteta i kvaliteta karatea u Hrvatskoj, što nas veseli," javio nam je trener Gorian Živković

Karate klub Velika Gorica je nastupio ukupno u 18 kategorija...

"Osvojili su velikih šest medalja, na koje smo izrazito ponosni," dodao je Živković, kojem kao trenerica asistira i naša gorička karate šampionka Ines Grdenić.

Od šest medalja dvije su bile srebrne, četiri brončane, a dvoje natjecatelja su osvojili peta mjesta, odnosno izgubili su borbe za broncu.

Viceprvaci Hrvatske su postali Nikola Huzjak u kadetima -70kg i Ema Filković u kadetkinjama +61kg, dok su brončane medalje osvojili Vito Hulina u kadetima -52kg, Ema Jukić u kadetkinjama -47kg, Katja Braica u kadetkinjama -61kg, te Matej Vuković u kategoriji juniora -76kg.

"Nećemo pisati o broju kola koje su pobijedili ili izgubili naši predstavnici, ali reći ćemo samo da smo izračunali da u svim kategorijama u kojima smo osvojili medalju je bilo prosječno 20 natjecatelja, što znači da za medalju treba pobijediti u minimalno tri ili četiri meča," istaknuo je Živković pa posebno istaknuo:

"Također, o samoj kvaliteti i konkurenciji koju smo imali možemo poduprijeti s nekoliko primjera. Ema Filković u finalu teške kategorije gubi od aktualne kadetske prvakinje svijeta, Vito Hulina u polufinalu od aktualnog viceprvaka Europe, dok Nikola Huzjak u finalu gubi od protivnika koji je trenutno drugi na svjetskoj rang ljestvici u kadetima -70kg. Ovakvi rezultati nam samo pokazuju da smo dobro radili i motivira nas za još više u periodu koji nas čeka, a to je kvalifikacijski postupak koji uskoro počinje za prvenstvo Europe koje se održava u Gruziji u veljači 2024. godine!"

Na prvenstvu Hrvatske je još i Lucija Kirinić u juniorskoj konkurenciji do 48 kilograma osvojila peto mjesto, a isti rezultat je Ema Filković ostvarila u juniorskoj konkurenciji do 66 kilograma.

Nastupili su još i Matej Čarakovac (kadeti -70kg), koji je osvojio sedmo mjesto te Nika Mirosavljević (kadetkinje -54kg), Magdalena Stipić (kadetkinje -54kg), Luka Lukačić (kadeti -70k), Noel Jeromić (kadeti -70kg), Petar Krešimir Krmpotić (kadeti -52kg), David Lovrinović (kadeti -63kg), Luka Tačković (juniori -68kg), Mara Gusić (kadetkinje -47kg te Katja Braica u konkurenciji juniorki do 59 kilograma.

[FOTO] Nikola Huzjak i Ema Filković viceprvaci Hrvatske: Vito Hulina, Ema Jukić, Katja Braica i Matej Vuković brončani [FOTO] Nikola Huzjak i Ema Filković viceprvaci Hrvatske: Vito Hulina, Ema Jukić, Katja Braica i Matej Vuković brončani [FOTO] Nikola Huzjak i Ema Filković viceprvaci Hrvatske: Vito Hulina, Ema Jukić, Katja Braica i Matej Vuković brončani [FOTO] Nikola Huzjak i Ema Filković viceprvaci Hrvatske: Vito Hulina, Ema Jukić, Katja Braica i Matej Vuković brončani [FOTO] Nikola Huzjak i Ema Filković viceprvaci Hrvatske: Vito Hulina, Ema Jukić, Katja Braica i Matej Vuković brončani [FOTO] Nikola Huzjak i Ema Filković viceprvaci Hrvatske: Vito Hulina, Ema Jukić, Katja Braica i Matej Vuković brončani [FOTO] Nikola Huzjak i Ema Filković viceprvaci Hrvatske: Vito Hulina, Ema Jukić, Katja Braica i Matej Vuković brončani [FOTO] Nikola Huzjak i Ema Filković viceprvaci Hrvatske: Vito Hulina, Ema Jukić, Katja Braica i Matej Vuković brončani [FOTO] Nikola Huzjak i Ema Filković viceprvaci Hrvatske: Vito Hulina, Ema Jukić, Katja Braica i Matej Vuković brončani [FOTO] Nikola Huzjak i Ema Filković viceprvaci Hrvatske: Vito Hulina, Ema Jukić, Katja Braica i Matej Vuković brončani [FOTO] Nikola Huzjak i Ema Filković viceprvaci Hrvatske: Vito Hulina, Ema Jukić, Katja Braica i Matej Vuković brončani [FOTO] Nikola Huzjak i Ema Filković viceprvaci Hrvatske: Vito Hulina, Ema Jukić, Katja Braica i Matej Vuković brončani