Filip Turkalj zabio za bod Kurilovca kod Ponikvi, Dinamovci se tri puta vraćali iz zaostatka u Petrinji

15.05.2023. / Damir Žbulj

Nogometaši Kurilovca gostovali su u 31. kolu 3. NL Centar kod Ponikvi, a na kraju su uzeli vrijedan bod. Domaćin je vodio od 16. minute, Išeka je svladao Fajdiga, no, početkom nastavka je Filip Turkalj postavio na konačnih 1:1.

U početnoj postavi Senada Harambašića bili su, uz Išeka i Turkalja, još i Saiti, Selman, Bolješić, Bradić, Šarić, Stojaković, Završki, Resler i Blagoev. Pola sata prije kraja ušao je Ivković, desetak minuta dobio je Artuković, a u samom finišu su zaigrali i Drezga i Pušić.

Uzbudljivu utakmicu odigrao je i Dinamo iz Odranskog Obreža na gostovanju u Petrinji kod Mladosti. Domaći su tri puta bili u prednosti, ali su Dinamovci uspjeli na kraju izvući remi.

Na pogotke Miočinovića odgovorili su Bencetić u devetoj minuti i Ćorić iz penala u 30. minuti. Kožić je u samoj završnici prvog dijela ponovno goste stavio u zaostatak, ali je nekih pola sata prije kraja Domagoj Halama, koji je tek nekoliko minuta ranije ušao s klupe, zabio za konačnih 3:3.

U prvih 11 bili su Šolčić, Batinić, Vučić, Savičić, Kasumović, Vedriš, Ćorić, Bencetić, Adamić, Šimić i David Pršir. Početkom drugog dijela ušao je Vinković, a uz Halamu je s klupe priliku dobio i Pierobon. Domaći su u sudačkoj nadoknadi ostali bez isključenog Marovića, koji je oba žuta kartona dobio zbog prigovora, ali nije više bilo dovoljno vremena da Dinamo kapitalizira brojčanu prednost.

Gostovanje Lukavca u Maču odgođeno je za srijedu 24. svibnja, zbog 'loših vremenskih uvjeta i ogromne količine padalina'.

U idućem kolu na Udarnik stiže Gaj Mače, u Odranskom Obrežu gostuje prvak Karlovac 1919, a Lukavec dočekuje Trešnjevku, u subotu od 17.30 sati.