Sport

Komentari 49

VIDEO Gorica zabila 'petardu' Varaždinu i osigurala ostanak u HNL-u! Šibenik ide u drugu ligu

9

Varaždin zbog poraza sigurno nema šanse za plasman u Europu. Rijeka, koja je trenutno četvrta i ima utakmicu manje, ima bolji međusobni omjer. Gorica je s pobjedom osigurala ostanak u HNL-u

Nogometaši Gorice pobijedili su u 35. kolu, na domaćem terenu, Varaždin s 5-2 (2-1) čime su osigurali ostanak u HNL-u, dok je u Prvu NL ispao Šibenik.

Odluka na dnu ljestvice tako je pala prije posljednjeg kola. Gorica je ključnom pobjedom pobjegla posljednjem Šibeniku na trenutačno neuhvatljivih pet bodova prednosti.

Funcuti postrojili Šibenčane: 'Vi niste Šibenik, skidajte dresove!' Igrači im okrenuli leđa i otišli

Toni Fruk bio je dvostruki strijelac za Goricu, u 73. i 86. minuti, dok su po gol u velikom slavlju Velikogoričana dodali Merveil Ndockyt u 2., Joey Suk u 22. i Matthew Steenvoorden u 83. minuti. Za goste su strijelci bili Matija Kolarić u 34. i Vito Težak u 89. minuti.

Golove pogledajte OVDJE.

Gorica i Vraždin sastali se u 35. kolu SuperSport HNL-a

Utakmica je počela savršeno za Velikogoričane koji su poveli već u drugoj minuti. Pršir je uposlio Ndockyta, koji je pogodio suprotnu stranu varaždinskih vrata za 1-0. Smušeno je izgledala gostujuća momčad na samom početku susreta što je Gorica iskoristila za novi pogodak.

Bišćan: Rijeka kod kuće ide na pobjedu čak i protiv Dinama

U 22. minuti je gostujući golman Zelenika zaustavio udarac Mitrovića, ali je ostao nemoćan nakon što je do odbijene lopte došao Suk i pospremio je u mrežu.

Tek tada se Varaždin razbudio te se relativno brzo vratio u igru. Naime, u 34. minuti je dobro reagirao Kolarić i smanjio na 1-2. Do kraja poluvremena igra se primirila premda je Gorica mogla ponovno imati dva gola prednosti samo da je Pršir bio za nijansu precizniji.

U nastavku dvoboja Varaždin je bio sastav koji je dominirao premda su gosti rijetko dolazili u prave prilike. U takvom ritmu, gdje je Varaždin pomalo plaho pokušavao doći do izjednačenja, utakmica je trajala do 73. minute kada je Gorica postigla pogodak odluke. Vrlo lijepi volej Fruka tada je završio u gostujućoj mreži za 3-1.

Garcia odgovorio Sopiću: Bio je napet. Sigurno nije to mislio

U samoj završnici obje su se momčadi raspucale, no u slavljeničkom raspoloženju prvo je domaći sastav postigao nova dva pogotka. Strijelac za 4-1 je bio Steenvoorden u 83. minuti, dok je tri minute kasnije Fruk zabio svoj drugi pogodak na susretu za 5-1. Sve je zaključeno golom Težaka na drugoj strani, za konačnih 5-2 Velikogoričana.

U nedjelju se sastaju Lokomotiva - Istra 1961 u 17 sati te u derbiju, na Rujevici, Rijeka - Dinamo od 19.30 sati.

Igre na sreću mogu izazvati ovisnost. 18+.
Sve što je bitno, na dohvat ruke
Skini aplikaciju za najbolje iskustvo portala. Čitaj, komentiraj i budi uvijek u toku s najnovijim vijestima.
Sortiranje događaja
90'

Dvije minute sudačke nadoknade.

89'

GOOOL! Novi gol. Težak je smanjio na 5-2, ali to će biti samo utješni gol za goste. Ostao je sam u 16 metara Gorice i bez problema glavom zabio gol.

86'

GOOOOL! Raspad sistema Varaždina, Gorica vodi 5-1!

85'

Stoper Steenvoorden je strijelac. Zabio je glavom nakon ubačaja iz kornera, Zelenika je dirao loptu, ali bez uspjeha.