Milatović i Hajduk zabili za slavlje u derbiju i povratak Mraclina na treću poziciju!

22.05.2023. / Damir Žbulj

U derbi susretu 28. kola 4. NL Središte Podskupina B Mraclin je na svom travnjaku s 2:1 dobio Moslavinu i u izravnom dvoboju preuzeo treće mjesto na ljestvici!

Domaći navijači radovali su se već u 16. minuti, nakon pogotka Petra Milatovića, ali samo nekoliko trenutaka kasnije je Lilovac izjednačio rezultat.

Čovjek odluke bio je Igor Hajduk, koji je nakon desetak minuta igre u nastavku sjajnim zgoditkom riješio pitanje pobjednika.

U početnoj postavi trenera Jelavića bili su Sonny Boy Dražić, David Marjanović, Josip Domitrović, Vjekoslav Lučić, Antonio Dadović, Ivan Kos, Petar Milatović, Igor Hajduk, Krešimir Budimir, Karlo Klarić i Bruno Dandić. Priliku s klupe dobili su Juraj Cvetnić, Ante Radoš i Dejan Debijađi, dok je u završnici ušao i Slavko Vidović.

Hajduku je to bio 19 gol sezone i nalazi se na trećem mjesto poretka najboljih strijelaca. Lilovac iz Moslavine i Ovčar iz Zeline imaju dva više, dok je na vrhu Višić iz GNK Tigar Sveta Nedelja s 23 pogotka. Čak četiri ih je zabio u ovom kolu, u 11:0 demontaži TŠK-a.

Mraclin je na trećoj poziciji s 53 boda, jednim više od kutinske Moslavine, a u idućem kolu na rasporedu je gostovanje u Lekeniku. Gradići moraju u Kutinu, a Jelačić igra u Vukovini protiv Croatije iz Hrastja, u subotu od 17.30 sati.