Ban Jelačić iznenadio vodeći Turopoljac

17.04.2017. / Sportska redakcija

Iznenađenje na Knejama. Da, ali samo za one koji nisu bili na utakmici. Ban Jelačić velikom borbenošću i discipliniranom igrom iznenadio je vodeći Turopoljac zakompliciravši situaciju na vrhu, jer je Rugvica današnjom pobjedom u Banovu stigla Turopoljcu na samo tri boda zaostatka.

Nakon prošlotjednog poraza Bana Jelačića od Vatrogasca momčad iz Vukovine ostavila je na mene dojam „simpatične ekipe“ koja teško da može biti konkurentna ozbiljnijim momčadi, bez obzira na to što u svom sastavu ima nekoliko zanimljivih igrača. No, svojim pristupom i igrom u današnjem susretu potpuno su me razuvjerili, jer tijekom devedeset minuta djelovali su kao momčad koja zna što hoće. Vratilo im se to pobjedom, kojoj nema zamjerki, jer u posljednjih sat vremena bili su daleko bolja i opasnija momčad od Turopoljca, čiji su igrači danas jednostavno podbacili.

Otvaranje utakmice po domaću momčad nije moglo biti bolje, jer preko Darija Gudaraša u šestoj su minuti došli do vodstva iskoristivši smušenost gostujuće obrane. U pravilu, Turopoljac koji je najubojitija momčad lige ako povede u ranoj fazi utakmice, samo je pitanje s koliko će pogodaka gosti kući. No, ovoga puta situacija na terenu se obrnula, te su gosti iz Vukovine uspjeli u nastavku susreta preokrenuti rezultat.

U samo dvije minute gosti iz Vukovine izveli su blitz Krieg kojim su preokrenuli vodstvo Turopoljca. Najprije je kapetan Josip Matejčić poravnao rezultat, da bi najopasniji gostujući igrač, brzonogi Ivan Mikulin kojeg su gostujući stoperi mogli zaustaviti jedino prekršajima efektnim lob udarcem postavio konačnih 1:2.

Susjedski derbi još jednom je opravdao očekivanja, a lijep i topao dan privukao je na Kneje više od stotinu gledatelja koji su daleko više očekivali od domaće momčadi koja je s dva uzastopna poraza ponovno učinila prvenstvo interesantnim jer Rugvica Turopoljcu sada ozbiljno puše za vratom, jer je stigla na samo tri boda zaostatka.