Ema Kučiš prvakinja Hrvatske, Sara Habijančić srebrna, Sara Anđelić brončana!

18.06.2019. / Damir Žbulj

Nove sjajne rezultate ostvario je Taekwondo klub Velika Gorica na prvenstvu Hrvatske za kadetkinje i kadete održanom u Splitu na Gripamau organizaciji TKD Marjan.

Ema Kučiš je u kategoriji do 59 kilograma s tri pobjede stigla do zlata i titule prvakinje Hrvatske. Premoćno je svladala Ninu Vukasović iz Gusara i Leu Grbavac iz DIV Knina dok je u završnoj borbi s 14:6 uvjerljivo bila bolja od Elizabete Krišto (DIV Knin).

Sara Habijančić je zaustavljena tek u finalu (- 51 kg), bolja je bila Kristina Jakovljević (DIV Knin), dok je Sara Anđelić u kategoriji do 47 kilograma osvojila kadetsku broncu.

Marija Borović, Marinela Bašković i Allani Sabljak osvojile su peta mjesta, što je velikogoričkom taekwondo klubu ekipno donijelo treće mjesto u Hrvatskoj!

Nastupile su još Dorotea Jelić i Antonija Pušić.

Prvi dio sezone uspješno je zaključen, a Saru Anđelić i Saru Habijančić u listopadu očekuje i kadetsko Europsko prvenstvo!