Gorica minimalnom pobjedom prošla Belišće
DSC_0711

Izostala je dominacija prvoligaša, vrlo otvorena igra trećeligaša, rezultat neizvjestan do kraja, to bi bila najkraća ocjena utakmice u kojoj je samo jedan pogodak odlučio o pobjedniku.

Momčad Belišća je u prvih 10 minuta stvorila tri velike prigode za pogodak, prvu nije iskoristio Radovanović kada mu je u klasičnoj situaciji ‘jedan na jedan’ lopta izmakla kontroli i Banić je padom u noge spasio svoju mrežu. Uslijedio je promašaj Kovačića i onda Vinogradac s peterca oštar ubačaj s desne strane glavom prebacuje preko grede.

Gorica je napadala preko bokova, u 27. pogođena je vratnica, a minutu kasnije pogodak za 1:0. Spudić je s desne strane lijevom nogom prizemnom felšanom loptom pogodio vratnicu od koje se lopta odbila u mrežu. Ako je suditi po reakcijama gostiju, akciji za pogodak prethodilo je zaleđe, strijelac nije bio u nedozvoljenom položaju. Belišće iza toga propušta još jednu veliku prigodu kada Radovanović udarcem glavom šalje loptu izvan okvira vrata.
Suk nonšalantno u 37. s desetak metara šalje loptu lobom visoko iznad vrata, a u 40. nije priznat pogodak Dvornekovića, diskutabilna odluka pomoćnog suca.

Događanja na terenu nisu se bitno izmijenila u drugom poluvremenu, a trener Dambrauskas je izmjenama pojačao srednji red i obrambenu liniju. Banić je u 70. odličnom intervencijom spriječio izjednačenje, a Dvorneković je u 87. u padu iz blizine zamalo promašio vrata.

HRVATSKI NOGOMETNI KUP, PRETKOLO
HNK GORICA – NK BELIŠĆE 1:0 (1:0)
Velika Gorica. Gradski stadion. Gledatelja: -. Sudac: Marko Cestarić (Sisak). Pomoćnici: Sanja Rođak-Karšić (Podravske Sesvete) i Siniša Fajfrić (Varaždin). Četvrta sutkinja: Sabina Bolić (Zagreb). Delegat: Robert Balen (Zagreb).
STRIJELAC: 1:0 Spudić (28)
HNK GORICA: Banić, Muhammed, Jovičić, Moro, Gadže (od 63. Mudrinski), Suk (od 71. Babec), Čanađija, Spudić (od 46. Krizmanić), Mitrović (od 63. Hamad), Golubickas (od 79. Doka), Dvorneković. TRENER: Valdas Dambrauskas
NK BELIŠĆE: Stanić, Žaja (od 59. Barišić), Salapić, Anić, Radovanović, D. Damjanović (od 75. Paulić), Agatić (od 85. Čamić), Rosandić, Kovačić (od 85. Polić), Vinogradac (od 59. Fingernagl), B. Damjanović. TRENER: Davor Rupnik