Polet slavio u derbiju s Jelačićem, pobjede Mraclina i Lomnice, Klas uzeo prvi bod

15.09.2020. / Damir Žbulj

Mraclin je do svoje treće prvenstvene pobjede stigao doma protiv Rakovog Potoka, Lomnica je slavila u Jakovlju kod Dinama, Polet je u susjedskom derbiju dobio Ban Jelačić iz Vukovine, Turopoljac je kod Vatrogasca u Zdencima Brdovečkim odigrao bez pobjednika, dok je Klas iz Mičevca svoj prvi ovosezonski bod osvojio u šestom kolu kod Naftaša u Ivanić-Gradu...

Pogodak odluke u Buševcu za momčad pod vodstvom novog trenera Zorana Tomčića zabio je Zvonimir Matušin, sedam minuta prije isteka regularnog vremena. Domaći su u finišu imali i kazneni udarac, ali ga nisu realizirali.

Gosti su također nedavno promijenili trenera, Stefan Rajić preuzeo je kormilo Jelačića, a priliku za slavlje imat će u subotu od 16.30 sati u Vukovini protiv Mraclina. Polet u nedjelju gostuje u Bedenici kod Strmca.

NK POLET: Hrvoje Bradić, Marko Tičarić, Bruno Žordić (Matija Brajković 66'), Marijo Pejak, Zvonimir Matušin (Matej Robić 90'), Ivica Sučić (Ivan Klafurić 90'), Bruno Šestak (Damir Baćan 66'), Bruno Jušić, Franjo Sovina, Ivan Zagorec, Mario Stuparić. Klupa Josip Klasnić, Leonardo Janječić, Daniel Brajković.

NK BAN JELAČIĆ: Davor Sakač, Miran Memić ( Krešimir Pajdić 46'), Josip Mihanović, Filip Harambašić (Ivan Smok 68'), Ivan Jambrešić (Petar Godinić 68'), Mateo Nikić, Josip Miletić (Marko Rus 68'), Jurica Čumpek, Josip Matić (Petar Krasnić 75'), Dominik Smolković, Antoni Prizmić. Klupa: Franjo Jergovski, Jakov Karaula.

Mraclin je sjajno odradio domaći dvoboj protiv Rakovog Potoka. U finišu prvog dijela Petar Milatović je domaće doveo u prednost, a 15-ak minuta prije kraja je Bruno Augustić zapečatio pobjedu i nova tri boda. Gosti su finiš odradili bez isključenog Goluba i nisu zaprijetili novoj mraclinskoj fešti. Bio je ovo samo nastavak proslave vjenčanja kapetana Ivana Kosa, a ekipa Marka Pancirova je pokazala kako je spremna za iduću subotu i gostovanje u Vukovini od 16.30 sati.

NK MRACLIN: Josip Marić, Robert Petravić (Juraj Cvetnić 86'), Josip Domitrović, Filip Onić, Bruno Augustić (Dominik Šafranić 88'), Josip Jurić (Mario Kos 70'), Petar Milatović (Domagoj Desput 80'), Matej Skrbin, Petar Bartolić (David Golubić 46'), Bruno Dandić, Hrvoje Šikić. Klupa: Sonny Boy Dražić, Luka Đuretić.

Lomnica je drugo pobjedu upisala u Jakovlju, preokretom u nastavku utakmice s Dinamom. Domaćin je do prednosti stigao u posljednjoj minuti prvog poluvremena, ali to nije uzdrmalo momčad Romana Župetića. Luka Bubalo je 20-ak minuta prije kraja izjednačio rezultat, a veliko slavlje osigurao je Leon Grgić, iz kaznenog udarca u 86. minuti susreta. U nedjelju Lomnica pred svojim navijačima igra protiv Naftaša iz Ivanića (16.30 sati).

NK LOMNICA: Josip Pogledić, Antonio Jeđud (Sandro Dittrich 62'), David Posavec, Filip Gršić, Marko Dijanežević, Filip Bedeković (Hrvoje Dilberović 59'), Patrik Posavec (Ivan Baf 59'). Marin Ćurić, Matej Jukić- Sunarić, Luka Bubalo, Leon Grgić. Klupa: Tomislav Trputec.

Svoj prvi ovosezonski bod ekipa Klasa osvojila je kod Naftaša u Ivanić-Gradu. Domagoj Bedeković je u samoj završnici prvog dijela osigurao prednost gostima iz Mičevca, ali je domaćin uspio izjednačiti preko Kletećkog u 65. minuti utakmice. U idućem kolu igra se pravi derbi začelja, jer u Mičevec u nedjelju u goste stiže Sloga, koja je i nakon šest odigranih dvoboja još uvijek na 'nuli'.

NK KLAS MIČEVEC: Matija Sivec, Antonio Matošević (Ivan Sviličić 79'), Jan Knežević, Ivan Orešković, Antonio Kundih, Mihael Obad (Josip Preglej 79'), Luka Kopilović ( Ivan Grgac 66'), Domagoj Bedeković ( Hrvoje Lončarić 77'), Dario Roksandić, Adrian Zrilić, Gabrijel Grgac (Toni Štefanac 46'). Klupa: Sandro Andrišević.

Bod je osvojio i Turopoljac kod Vatrogasca u Zdencima Brdovečkim. Domaćin je u otvaranju utakmice nije iskoristio kazneni udarac, ali je ipak stigao do minimalne prednosti na poluvremenu. Leon Jaki je u nastavku ušao s klupe i s dva pogotka osigurao preokret za ekipu iz Kuča, no, sedam minuta prije kraja Ljubek zabija za konačnih 2:2.

U nedjelju od 16.30 sati u Kuče stiže NK TOP iz Kerestinca, lider jedinstvenog županijskog natjecanja s maksimalnim učinkom. Šest pobjeda ima još i Samobor.

NK TUROPOLJAC: Petar Kovačić, Stjepan Martinić (Leon Jaki 58'), Filip Dejanović, Ivan Šestok (Matija Fabijančić 50'), Toni Sesar (Tomislav Šutalo 78'), Branislav Bušić (Marko Paradžik 46'), Kristijan Avramović (Ivan Markulin 58'), Tomislav Horvat, Josip Mlinarić, Adrian Perić, Mario Matasić. Klupa: Petar Klenović, Dino Halilić.

U preostalim susretima Stupnik je s 4:1 slavio kod Svete Nedelje, Samobor je s minimalnih 1:0 u gostima dobio Vinogradar. Rakovec je u 4:3 golijadi bio bolji od Sloge u Križu, a TOP je napunio mrežu Strmeca.

Turopoljac je na šestoj poziciji s deset bodova, Polet i Mraclin imaju bod manje, a Lomnica nakon šest kola ima dvije pobjede, dva remija i dva poraza i osam bodova. Ban Jelačić je ostao na dvije pobjede i šest bodova, a Klas se napokon pomaknuo s nule...

(Foto: NK Mraclin)