Prva “prava” ABA pobjeda za Goricu

Nakon što su u četvrtak bez borbe slavili protiv Rabotničkog, Goričani su večeras s 80:75 svladali Lovćen 1947
normal_STJ_8330 ABA liga/Dragana Stjepanović

Košarkaši Gorice u posljednjoj utakmici turnira u Banja Luki stigli su do prve “prave” pobjede u ABA 2 ligi. Nakon što su u četvrtak bez borbe slavili protiv Rabotničkog, Goričani su večeras s 80:75 svladali Lovćen 1947.

Bila je to utakmica u kojoj su igrači Josipa Sesara imali rezultatsku prednost od samog početka. Već u prvoj četvrtini Goričani su stekli dvoznamenkastu prednost s kojom su otišli na veliki odmor.

Košarkaši iz Cetinja u nastavku su počeli spuštati prednost, te su minutu i pol do kraja došli na -3 (74:71). Baković zakucavanjem i sigurnim polaganjem donosi nešto mirniju završnicu Gorici, u kojoj nije došlo do preokreta.

Marko Baković s 14 poena i 9 skokova, Lovro Mazalin s 13 ubačaja i Krešo Ljubičić bili su najbolji u redovima Gorice.