Gorica drži korak s vodećima, zabila tri gola Lokomotivi

Zagreb: Lokomotiva i Gorica sastali se u 22. kolu HT Prve lige
1/8
20.02.2021.
u 18:57

Velikogoričani su slavili kod Lokomotive s 3-0 u ne baš sjajnoj utakmici u Kranjčevićevoj.

U dvoboju 22. kola Prve HNL u Zagrebu su nogometaši Gorice pobijedili Lokomotivu s 3-0 (1-0), te i dalje drže korak s vodećima.

Gorica je povela u 10. minuti  nakon kornera koji izveo Lovrić, a obrana domaćih je na tri-četiri metra ostavila potpuno samog Nizozemca Matta Steenvoordena koji lako matira vratara Santinija.

U 74. minuti Gorica je iz protunapada došla i do drugog gola, a Senegalac Matar Dieye je pogodio preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora. Konačnih 3-0 djelo je Josipa Mitrovića sedam minuta prije kraja, kada je prvo udarac Lovrića obranio Santini, a odbijenu loptu je Mitrović proslijedio u mrežu.

Gorica je treća s 43 boda, pet manje od vodećeg Dinama i dva od Osijeka, dok je Lokomotiva ostala predzadnja s 18 bodova.

Dvoboj se igrao na stadionu u Kranjčevićevoj, a sudio je Bel.

Strijelci: 0-1 Steenvoorden (10), 0-2 Dieye (74), 0-3 Mitrović (83)