Novosti Sport Događanja

Dino Bošnjak u Istanbulu bez norme za EP, Nina Vuković slavila na Velesajmu

21.02.2021. / Damir Žbulj

Velikogoričanin Dino Bošnjak branio je boje Hrvatske na dvoranskom Prvenstvu Balkana u Istanbulu, osvojio je u utrci na 1500 metara šesto mjesto, ali nije istrčao normu za nadolazeće Europsko prvenstvo, koja iznosi 3:45.00.

Bošnjak je nedavno u dvorani na Zagrebačkom velesajmu trčao 3:47.92, ali ovaj put nije bio tako brz.

Vrijeme 3:49.39 bilo je dovoljno za šesto mjesto, u konkurenciji još devet trkača. Za broncu je trebalo stazu proći za 3:46.97, koliko je imao Ukrajinac Kišenko. Srebrni je bio Srbin Bursač (3:46.91 ), a titulu prvaka osvojio je Bugarin Cenov (3:45.97).

Hrvatska je u Istanbulu osvojila dvije brončane medalje. Jednu je osvojila Ivana Lončarek na 60 m prepone s vremenom 8.24 dok je drugu osvojio Marko Čeko u skoku u dalj sa skokom od 7,72 m. U skoku s motkom Ivan Horvat je bio četvrti s 5,40 m, kao i Filip Mrčić u skoku u vis s preskočenih 2,10 metara.

Klara Koščak je bila peta na 60 m prepone s 8.29, kao i Paola Borović u troskoku sa 13,37 m te Tihana Jeletić u skoku u vis s preskočenih 1,75 m. Marija Ivanković bila je sedma u troskoku s 12,89 metara, a Maja Pačarić je bila osma na 1500 m (4:26,08).

SLAVLJE NINE VUKOVIĆ

U Zagrebu održano posljednje kolo Ekipnog dvoranskog prvenstva Hrvatske - Prva liga u organizaciji Hrvatskog atletskog saveza i HAAK Mladost.

Činjenicu da su najbolje seniorke u Istanbulu iskoristila je Nina Vuković, koja je najbrže istrčala utrku na 800 metara s vremenom 2:12,72.

To je gotovo dvije sekunde bolje vrijeme nego prije tjedan dana kad je osvojila treće mjesto. Nisu nastupile Kristina Dudek i Maja Pačarić, a iza Nine su ovaj put bile Lucija Višković (2:15,10) i Olja Galić (2:15,48), obje mlađe od članice Maraton kluba Velika Gorica.

Njena klupska kolegica Tena Petračić je u istoj disciplini s 2:23,36 osvojila osmo mjesto.

Član AK Velika Gorica Borna Čeran je 800 metara prošao za 1:59,54, što mu je bilo dovoljno za solidno sedmo mjesto, od 15 natjecatelja.

U konačnom poretku nakon tri kola Atletski klub Velika Gorica je osvojio 14. mjesto u Hrvatskoj sa šest bodova, zahvaljujući dvije pobjede Dina Bošnjaka. MK Velika Gorica je na 17. poziciji sa četiri boda, nakon trećeg mjesta i pobjede Nine Vuković. Najbolji je zagrebački AK Agram s 89 bodova.