Split “zaledio” Goricu na -15

152607012_3715726181850777_7475127193860352667_o

U zaostaloj utakmici 12. kola prvenstva Hrvatske za košarkaše Split je kao domaćin svladao Goricu s 87-72.

Nakon prve četvrtine koja je otišla na stranu Goričana (22:19), u drugih deset minuta pokazat će se kasnije Splićani rade odlučujući korak prema pobjedi, koju su potvrdili do kraja susreta. Koliko su Splićani bili dominantniji govori i podatak kako su u nekoliko navrata imala i dvadeset poena viška.

Najučinkovitiji u sastavu Splita bio je Ivan Perasović s 15 koševa, po 14 su dodali Antonio Vranković i Marko Luković, dok je Krešimir Ljubičić sa 17 ubačaja predvodio Goricu.

Split je i dalje četvrti na ljestvici s omjerom pobjeda i poraza 15-5, dok je Gorica treća sa 16-5. Na vrhu je Zadar sa 17-3 ispred Cibone koja je na 16-4.