Novosti Sport Događanja

Potop košarkaša kod Škrljeva: Mislili smo da ćemo lagano, a na kraju nas je to koštalo

20.03.2021. / Damir Žbulj

Iznenađujući, pomalo i šokantan poraz upisali su košarkaši Gorice na gostovanju kod Adria Oil Škrljeva, ekipa koju su ove sezone već dva puta uvjerljivo dobili.

Domaćin je slavio 102:85, a Goričanima sada slijedi 'iskupljenje' na novom turniru regionalne ABA 2 lige.

Utakmica je bila izjednačena tri četvrtine, Gorica je u posljednjih deset minuta ušla s 'minus tri' (68:65), ali je onda uslijedio neshvatljivi pad, kakav ove sezone još nije viđen u Sesarovoj momčadi. Čak 34 primljena poena u posljednjoj dionici dovoljno govore...

"Moram biti iskren i reći da nismo zaslužili niti ovoliko poena koliko smo zabili. Škrljevo je 'izdominiralo', bilo ih je svuda po terenu, a mi kao da se nismo pojavili na ovoj utakmici. Putujemo sada na Zlatibor, moramo se pokušati 'rekuperati' i odigrati tamo još bolje," razočarano je pričao trener Gorice poslije šestog ovosezonskog poraza.

U redovima Gorice četiri su igrača postigla dvoznamenkast broj ubačaja. Ljubičić je zabio 19 koševa, Uljarević 17, Mazalin 11, a Kalajžić je dodao deset.

Nije bilo dovoljno...

"Mislili smo da ćemo lagano, a na kraju nas je to koštalo. Jako loše smo ušli u utakmicu, nismo pronašli svoj ritam, a oni su bili fantastično raspoloženi u napadu. Pogubili smo se, nismo ih shvatili ozbiljno i oni su zasluženo pobijedili," iskren je bio Uljarević.

Slavljenike su predvodili Jelenković i Pilepić s po 25 poena svaki.

Sesarova ekipa sada je na omjeru 19-6 te je izgubila je korak s vrhom ljestvice, jer Split i Cibona imaju po pet poraza, a Zadar na vrhu je ove sezone izgubio četiri puta.

Gorica idući tjedan odlazi u 'balon' na Zlatibor u Srbiji, gdje će odigrati tri utakmice u pet dana, prvo protiv domaćina pa onda i protiv makedonskog MZT Skopje Aerodroma i za kraj protiv Sutjeske iz crnogorskog Nikšića.

Bikovima trebaju sve tri pobjede kako bi se uključili u borbu za doigravanje.