Lukavec opet dobio 'po nosu' od Rugvice i ostao bez liderske pozicije

21.03.2021. / Damir Žbulj

Nogometaši Lukavca upisali su drugi ovosezonski poraz, a ponovno ih je svladala Rugvica Sava 1976!

Baš kao i na samom početku natjecanja u 4. NL Središte Zagreb, Lukavec je 'unaprijed' upisao pozitivan rezultat, a na kraju je dobio 'lekciju' na travnjaku.

Neki suparnici vam jednostavno ne odgovaraju, a takvim su se pokazali borbeni Rugvičani, koji su tako sa 4:2 prekinuli nevjerojatan niz od 16 uzastopnih utakmica Lukavca bez poraza.

Domaćin je poveo u 14. minuti preko Emanuela Benkovića, ali umjesto da se ekipa Slavena Batovanje do poluvremena vrati u utakmicu, u samom finišu prvog dijela primila je dva pogotka, koji su u potpunosti usmjerili dvoboj na protivničku stranu. Škegro i Kuninec svladali su Peršina i već tada se moglo nagovijestiti kako će sve završiti.

No, kad je Ivandić početkom nastavka zabio i četvrti gol Rugvice, tada je bilo sasvim jasno kako će Lukavec ostati bez bodova.

Dino Konjevod je iz penala ubrzo smanjio zaostatak, Josip Grdenić je u 72. minuti zabio i drugi gostujući gol, ali to je samo 'ušminkalo' ovaj nenadani poraz.

NK LUKAVEC: Zvonimir Peršin, Domagoj Lagundžija (Niki Orešković 46'), Mario Meter, Marko Cimeša, Hrvoje Humeljak, Josip Grdenić, Matija Ezgeta, Dino Konjevod, Petar Gudelj (Marin Tuka 46'), Matej Puntarić, Ivan Krpečanec. Trener: Slaven Batovanja-Gičev.

No, kako loše vijesti često ne dolaze same, tako onda i nije iznenađenje poraz Dinama iz Odranskog Obreža kod Ravnica, koje su 3:1 slavljem preuzele vrh ljestvice, zbog bolje gol razlike.

Ravnice su do sredine prvog dijela imale dva pogotka prednosti, oba puta je strijelac bio Matija Špičić iz penala. Ivan Fabijanec je nakon pet minuta igre u drugom dijelu smanjio zaostatak i vratio nadu u pozitivan rezultat, no, u samom finišu dvoboja Fabijanec dobiva drugi žuti karton, a Maro Pavić postavlja konačnih 3:1. U 90. minuti drugu javnu opomenu dobiva i Antonio Štimac pa je Dinamo susret završio s devetoricom na travnjaku.

Momčad Zdenka Brglesa ostala je na trećoj poziciji, uz sada velikih osam bodova zaostatka za vodećim dvojcem.

Gradići u nedjelju dočekuju Banovac, a Odra igra doma protiv Moslavine.