Buševec slavi, Zagorec s dva pogotka odlučio derbi u Mraclinu

12.04.2021. / Damir Žbulj

Nogometaši Mraclina propustili su priliku zasjesti na drugu poziciju ljestvice JŽNL. U goste im je u susjedskom derbiju stigao Polet, a ekipa iz Buševca je zasluženo uzela sva tri boda.

Ivan Zagorec bio je junak, prvi pogodak postigao je na isteku prvih pola sata igre na Novoj grabi, dok konačnih 0:2 postavio samo par minuta kasnije.

Zagorec je bio stalna opasnost za gol domaćih, u tri navrata je i pogodio vratnicu!

Mraclin je svojih nekoliko prilika stvorio u završnici, kad je Polet igrao bez isključenog Damira Baćana.

No, Bradić je sačuvao svoju mrežu, a Poletovci su stigli do svoje 11. ovosezonske pobjede.

NK MRACLIN: Sonny Boy Dražić, Ivan Cerovski ( Slavko Vidović 51'), Robert Petravić, Josip Domitrović, Filip Onić, Ivan Kos (Josip Jurič 51'), Petar Milatović, Matej Skrbin, Bruno Dandić (Domagoj Desput 86'), Ladislav Roginić, Hrvoje Šikić. Trener: Damir Milanović.

NK POLET BUŠEVEC: Hrvoje Bradić, Damir Baćan, Marko Tičarić, Leonardo Janječić, Marijo Pejak (Marko Klafurić 33'), Zvonimir Matušin (Ivan Klafurić 83'), Ivica Sučić (Matija Brajković 61'), Bruno Šestak (Robert Zlodi 61'), Bruno Jušić, Ivan Zagorec (Daniel Brajković 89'), Mario Stuparić. Trener: Zoran Tomčić.

Klas je u borbi za opstanak stigao do važnog boda na gostovanju kod Dinama u Jakovlju. Ipak, momčad iz Mičevca mogla je i bolje proći, jer je od 82. minute bila u prednosti, golom Matoševića. Na ulasku u sudačku nadoknadu za 1:1 zabio je Matija Tolić.

Lomnica je nastavila s porazima, Vinogradar je na svom terenu slavio 3:1, a jedini gol za goste postigao je Marin Ćurić u 74. minuti dvoboja. Na semaforu je tada bilo 2:1 i bilo je još dovoljno vremena za povratak u utakmicu, međutim, samo par minuta kasnije Petar Godinić zbog prigovora na suđenje brzinski zarađuje dvije javne opomene i s igračem manje gosti nisu uspjeli. Treći gol primil u finišu sudačke nadoknade.