Lukavec izgubio korak za Ravnicama, Gradići napunili mrežu Straže, Odra i Dinamo izborili važne pobjede

22.04.2021. / Damir Žbulj

Nogometaši Lukavca nisu uspjeli na svom travnjaku svladati Moslavinu, dvoboj 23. kola 4. NL Središte Zagreb završio je bez pobjednika i postignutih golova.

Momčad Slavena Batovanje sada je u potpunosti izgubila korak za vodećim Ravnicama, koje su nakon 2:0 gostujuće pobjede kod Sutle Laduč na najboljem putu prema osvajanju naslova prvaka.

U posljednja tri kola Lukavec je tri puta remizirao i zaostatak za liderom sada je već značajnih osam bodova. U subotu je na rasporedu gostovanje u Slunju.

NK LUKAVEC: Nino Martin Luter. Marijan Grdenić, Marko Grdenić (Marin Tuka 49'), Luka Kovačić (Luka Borković 46'), Benito Elez (Hrvoje Humeljak 46'), Ivan Kaurin, Niki Orešković, Dino Konjevod, Petar Gudelj, Matej Puntarić, Ivan Krpečanec.

No, zato su Gradići u sjajnoj formi, a oni će u idućem kolu gostovati na Ravnicama!

U domaćem dvoboju protiv Straže napunili su mrežu suparnika i na kraju slavili s uvjerljivih 5:1.

Gosti su u otvaranju susreta pružili solidan otpor. Nakon što je Stjepan Pralas sredinom prvog dijela zabio za početnu prednost Gradića uspjeli su u 38. minuti doći do izjednačenja. Ipak, Igor Hajduk se pobrinuo da ekipa Gorana Jelavića na predah ipak ode s minimalnim vodstvom.

U nastavku druga priča, Pralas zabija svoj drugi gol odmah na početku drugog poluvremena, a Jurica Brdek pola sata prije kraja u potpunosti prelama ovaj dvoboj na stranu domaćina. U finišu je Filip Turkalj postavio konačni rezultat.

NK GRADIĆI: Ivan Zagorac, Filip Turkalj, Leo Đuđić, Hrvoje Krstanović, Toni Borovac, Jurica Brdek (Marko Sukser 71')Josip Hrženjak (Marko Župetić 62'), Stjepan Pralas (Armin Abazi 55'), Igor Hajduk, Ante Radoš (Luka Krstanović 42'), Patrik Vojnić (Filip Božić 68').

Gradići u stopu prate trećeplasirani Zagreb, a odmah iza njih na ljestvici je i Dinamo iz Odranskog Obreža, koji se na pobjedničke staze vratio domaćim 2:0 slavljem nad zabočkom Mladosti.

Početnih sat vremena prošlo je bez zgoditaka, a onda je Stipe Jurilj probio goste. Luka Klišanin ušao je u igru sredinom nastavka i šest minuta prije kraja otklanja sve dvojbe.

NK DINAMO ODRANSKI OBREŽ: Zlatko Šolčić, Antonio Štimac, Karlo Rebernjak, Antonio Lukić, Tomislav Janječić, Ivan Batinić, Mamadou Papa Seck, Danijel Savičić (Josip Ćorić 86'), Stipe Jurilj (Tomo Kalaj 77'), Luka Budiščak, Ivan Fabijanec (Luka Klišanin 65').

Izuzetno važne bodove u borbi za ostanak osvojila je Odra kod Banovca. Zbog prometne nesreće na putu do Gline utakmica je kasnila 15-ak minuta, ali to goste omelo na putu do pobjede.

Kapetan Filip Luter je u samoj završnici prvog poluvremena odlučio ovaj okršaj!

NK ODRA: Mate Zubak, Josip Pavek, Noa Kovačić, Tomislav Adžaga, Jurica Rogić, Mateo Kljajić (Robert Pisačić 77'), Filip Luter, Haithem Hanachi (Marko Bačurin 61'), Marin Filipović, Luka Šuker (Mijo Batarilo Ćerdić 76'), Karlo Bundek (Ivan Jurkin 85').

U Odru u idućem kolu dolazi Sava Strmec, Dinamo igra kod Moslavine.