Emanuel Benković junak Rugvica Save 1976

NK Gradići - NK Rugvica Sava 1976 1:2
IMG_3105

Nogometaši Rugvica Save 1976 priredili su malu senzaciju na gostovanju u Gradićima, gdje su istoimenu petoplasiranu momčad porazili s 2:1 Junak pobjede bio je iskusni Emanuel Benković koji je postigao dva pogotka za pobjedu od 2:1.

Domaća momčad u današnjem susretu nije bila na razini igara iz prijašnjih susreta, te su to gostujući igrači iskoristili. Benković je u 12. minuti doveo danas raspoložene Rugvičane u vodstvo, koji su u prvom dijelu imali još nekoliko izglednih prilika, no do promjene rezultata nije došlo. Kada je Anto Filipović u 70. minuti promašio kazneni udarac, svi su pomislili kako će se gostima to osvetiti, no samo dvije minute kasnije Benković podebljava vodstvo, koje je tek u 90. minuti uspio ublažiti Pralas.

Rugvica je ovom pobjedom došla do 35 bodova i trenutno je na devetom mjestu, a u sljedećem kolu očekuje ih domaći susret protiv Stubice.