Rukometaši Gorice u susretu protiv Rudara nisu napravili pogrešan korak. Pobjedom 38:35 nastavili su siguran hod prema ligaškom ostanku, dok je Rudar ostao zacementiran za dno ligaške ljestvice.

Domaći rukometaši izuzev početnog vodstva gostiju iz Rudara imali su rezultatsku prednost. U prvom dijelu najvećih plus šest bilo je u 23. minuti (15:9), dok je u nastavku susreta najvećih plus osam bilo u 52. minuti (35:27). Malo opuštanje u posljednjim minutama Rudari su kaznili, te susret završili na minus tri.

Sjajnu partiju još jednom je odigrao Davor Ćavar koji je postigao 14 zgoditaka, pri čemu nije promašio niti jedan šut. Uz bok su mu bili Ivan Laljek sa sedam, dok su po pet zgoditaka pridodali Hrvoje Ceković i Luka Lovre Klarica.

PREMIJER LIGA- LIGA ZA OSTANAK, 4. KOLO
HRK GORICA – RK RUDAR 38:35 (19:14)
HRK GORICA: Ceković 5, Marjanović, Laljek 7, Goričanec, Negran 4, Klarica 5, Šalić, Ćavar 14, Ljubić, Sladoljev 3 obrane, Žarković 1, Barišić, Šafranko, Vrdoljak 2, Totić 4 obrane.
RK RUDAR: K. Skendrović, Runtas 1, F. Skendrović, Štajnkler 3, Mustapić, D. Trčak 4, Mustapić 9, T. Štajnkler 5, Otmačić 3 obrane, Brnas 4, Žitković 6 obrana, Fresl 3, Jurić, M. Trčak, Vrpoljac 6, Kus.