Šibenik zaustavio Goricu i u Kupu Hrvatske

Gorica se nije uspjela revanširati Šibeniku za prvenstveni poraz (0:3) u susretu šesnaestine finala Kupa Hrvatske, nego je ispala iz daljnjeg natjecanja nakon izvođenja jedanaesteraca. Ova utakmica se bitno razlikovala od prvenstvene kada su Šibenčani dominirali i uvjerljivo pobijedili. Goričani su s promijenjenim sastavom sada izgledali puno bolje, linije su bile povezane, akcije su im bile smišljene i suparnik svojom dotjeranom tehničkom igrom nije imao previše prostora za hitre kontranapade.

Trener Damir Milinović dao je prigodu Apollonu Lemondzhavi i Mirku Livaji da djeluju u napadačkoj liniji, ali to se nije pokazalo dobrim u prvom poluvremenu. Gruzijac je imao mali radijus kretanja i nije pokazao dovoljno sluha sa suradnju sa suigračima u zoni udarca, neka njegova rješenja nisu bila logična odnosno bila su ‘preoptimistična’ (blago rečeno). Uloga Livaje, gledajući sa strane, ili je nedefinirana ili se na igralištu ponaša kao da je sam, on i lopta. Ako je napadač onda je daleko od suparničkih vrata, ako je neka vrsta lutajućeg veznog onda se prekasno oslobađa lopte i proigravanje u dubinu za njega je nepoznanica. U drugom poluvremenu Lemondzhava je izgledao puno bolje, pogotovo u situacijama kada mu je upućena lopta za kontranapad, pokazao je da ima čak sprinterskog potencijala. Drugi dio donio je mnogo živosti i Gorica je u finišu susreta bila bolja.

U prvom poluvremenu domaći su imali nekoliko poluprilika, a Šibenčani su najpovoljniju šansu imali u 37.minuti kada je Toni Šušković spasio situaciju ”1na 1” kontra Luke Fuština za ubačaj iz kuta. Početkom drugog dijela Filip Škvorc je u 50. nakon brzog kontraudara opasno zaprijetio, lopta je zamalo fijuknula iznad grede, a u 54. Lemondzhava je za korak bio kratak da realizira ubačaj Škvorca. Gosti su najveću prigodu imali u 63. nakon ubačaja iz prekida i nastale gužve.

Kako u regularnom vremenu nije bilo pobjednika igrani su produžeci 2×30 minuta, tako da je Šibenik 35 minuta igrao s igračem manje (u 85. zbog ozljede igru je napustio kapetan Ante Živković, tri izmjene su bile već učinjene).

Gorica je u produžecima mogla prva do pogotka kada je na Žutićev ubačaj u 103. Hajduk pucao izravno u vratara. Najveća šansa Gorice bila je u 110. kada je Škvorc probio desnu stranu i centrirao na glavu Veli Zenunija koji je neometan s 2 metra glavom loptu prebacio preko grede! Brojčano slabiji gosti uzvratili su u 114. preko Solomuna koji je solo prodor okončao topovskim udarcem u gredu, a dvije minute kasnije isti igrač je opet bio u izglednoj prigodi, ali njegov udarac zaustavio je obrambeni blok.

Gorica – Šibenik 0:0 (0:0, 0:0) (4:5-11m)

Velika Gorica. Gradski stadion. Gledatelja 150. Srijeda, 23.09.2015., 15:30 sati. Sudac: Andrej Burilo (Osijek). Pomoćnici: Igor Krmar i Ivan Jović (oba Zagreb). Jedanaesterci: 1:0 – Škvorc, 1:1 – Solomun, Jančetić preko vrata, 1:2 – Šare, 2:2 – Hajduk, 2:3 – Vukorepa, 3:3 – Lela, 3:4 – Marina, 4:4 – Šušković, 4:5 – Barać.

GORICA: Šušković, Jančetić (cap.), Milanović, Lela, Žutić, Zenuni, Hodžić, Štrok (od 56. Lihić), Škvorc, Livaja (od 62. Perković), Lemondzhava (od 80. Hajduk). Trener: Damir Milinović.

ŠIBENIK: Nwolokor, Barać, Rendić (od 50. Španja), Marina, Fuštin, Aliyu, Vukorepa, A.Živković (cap.), G.Živković (od 69. Solomun), Bartulović (od 71. Šare), Pecolaj. Trener: Mirko Labrović.