Gorica bez bodova iz Lučkog

Punih 30. minuta Gorica je opsjedala vrata Lučkog, a najveću priliku gostiju Škvorc sa 7-8 metara nije uspio pretvoriti u pogodak već je loptu zaustavila vratnica. Škvorc je još jednom bio u prilici ali je pao u šesnaestercu domaćih nakon prolaska nakon prodora između dva domaća igrača, no Jelenčić mu je dodijelio žuti karton za simuliranje. Domaći su pokušavali kontranapadima a danas vrlo indisponirana lijeve strana (Vinković – Žutić) im je to i olakšavala. U 5 crnih minuta Gorice i dvije velike pogreške Vinkovića Lučko je iz dva protunapada okrenulo utakmicu i preko Husinca i Raka povelo 2:0. Hajduk je imao veliku priliku smanjiti rezultat no pao je preko lopte u prodoru i prilika je otišla u nepovrat. U nastavku prvo su domaći nakon opet loše reakcije obrane Gorici povećali vodstvo da bi u posljednjih desetak minuta Gorica smanjila nakon kaznenog udarca i prekršaja nad Dvornekovićem. Sigurno je da je utakmica protiv Šibenika u srijedu umorila igrače Gorice no neki sto opravdanje i nemaju (prvenstveno mislimo na Hajduka, Vinkovića i Dvornekovića). I dok se Vinkoviću i može pripisivati mladost i neiskustvo Hajduk i Dvorneković za svoju neefikasnost opravdanja nemaju gdje tražiti i krajnje je vrijeme da se počinju buditi. Trener Gorice Damir Milinović sigurno nekim dijelovima utakmice može biti i više nego zadovoljan, a u tim periodima izostala je samo realizacija iako smo od 39. minute igrali sa četvoricom izrazitih napadača (Dvorneković, Škvorc, Hajduk i Lemondzhava), no pogreške koje su se događale i koje su u konačnici i uzrokovale primljenim golovima će sigurno biti fokus razgovora trenera s igračima u slijedećem tjednu.