Polet nije dozvolio švercanje – ZET zamrznut na -3

U 6. kolo MŽNL Središte momčad Poleta iz Buševca dočekala je na svom terenu ZET iz Zagreba. Nakon što su u prethodnom kolu Buševčani osvojili bod u Kutini, ali i zbog crvenih kartona ostali bez suspendiranih Tičarića i Ferenčeka strateg domaćih Tomčić bio je prisiljen na promjene u sastavu. Sama utakmica u prvom dijelu nije ponudila nogomet za sladokusce, ali borbenost domaćina kompenzirala je u konačnici prednost gostiju što se iskustva tiče. ZET je zamalo došao u vodstvo sredinom prvog dijela, no vratnica je spasila već savladanog Bradića nakon slobodnog udarca gostiju sa otprilike 25 metara.  Polet je poveo pred sam kraj prvog dijela iz kaznenog udarca koji je skrivio Bakran. Igrala se 42. minuta kada je Zlodi lukavo kaznio indolentnost gostujuće obrane u poigravanju s loptom u vlastitom kaznenom prostoru. Prišuljao se Bakranu iza leđa, ukrao loptu, a ovaj ga je srušio što je za glavnog suca bilo dovoljno za kazneni udarac za Polet i isključenje ponajboljeg obrambenog igrača gostiju. Sučić je bio neumoljiv s bijele točke, a s tim rezultatom se otišlo na odmor. U nastavku utakmice Polet nije srljao već je pustio goste da se otvore, a Zlodi i Stuparić su u 61. i 89. minuti postavili konačnih 3:0.
Polet je nakon 6. kola na odličnom četvrtom mjestu sa 11 bodova i samo dva boda manje od vodećeg Radoboja. U slijedećem kolu Polet gostuje u Zagrebu protiv Ponikvi koje su trenutno sedme ali i imaju tek jedan bod manje od Poleta. Utakmica u Zagrebu se igra u subotu 03.10. s početkom u 16:30 sati. U drugoj utakmici velikogoričkih predstavnika u istom natjecanju u Kurilovcu su Udarnik i Gradići igrali bez pogodaka 0:0. Udarnik je trenutno dvanaesti sa osam bodova na kontu, dok su Gradići četrnaestoplasirana momčad MŽNL Središte sa svega četiri boda u šest prvenstvenih kola.