Drugi drugoligaški poraz oslabljenog Udarnika

Nakon poraza u drugoligaškoj premijeri (Sloga 30:34) Udarnik je izgubio i domaći susret 2. kola protiv vrlo dobre ekipe Ivanića. Sastav velikogoričkih drugoligašica bio je oslabljen neigranjem ozlijeđenih Josipe Nuić i Sare Lovrenčić te suspendirane Martine Vugrinović. Ivanić je brzo poveo (0:2, 3:5), tri pogotka Anite Zrinušić iz kontranapada bili su dovoljni za izjednačenje (7:7), a zatim su domaće i povele 9:8 u 12.minuti. Kada su igračice trenera Igora Panadića povećale vodstvo na 11:9, trener gošći Igor Abramović time outom (13’58”) je prekinuo najbolji period igre domaćeg sastava. Ivanić je iza toga 5:0 serijom prešao u osjetnije vodstvo (11:14), Udarnik se vratio na samo pogodak zaostatka (14:15), ali je do odlaska na odmor ipak imao -4 (15:19).

U drugom poluvremenu domaće nisu mogle pratiti brži ritam Ivanića i semafor je pokazivao sve veći zaostatak (17:21, 17:24, 19:26). Za Udarnik je poentirala uglavnom raspoložena Tena Krsnik, dok je kod Ivanića glavnu ulogu imala silovita Katarina Mrazović, koja je u prvom poluvremenu uglavnom asistirala svojim suigračicama (Matea Orlović 5, Dora Krnjević 5, Marta Pezić 4, Petra Ajduk 4), dok je u drugom dijelu igrala simultanku protiv Velikogoričanki (8 pogodaka od ukupno 10). Kada je ulaskom u posljednjih 10 minuta utakmice prednost Ivanića narasla na 10 golova, treneri su na parket poslali igračice koje inače imaju manju minutažu, ali razlika je ostala ista.

1. HRL Zapad (ž)
  2. kolo (03.10.2015.): Udarnik – Ivanić (Ivanić Grad) 25:35 (15:19), Arena – Zamet II, Lokomotiva II – Liburnija, Murvica – Rudar, Senia – Sloga, Samobor – Zaprešić.
  3. kolo (26./27.09.2015.): Sloga (Sveta Nedelja) – Udarnik 34:30 (15:15), Arena (Pula) – Lokomotiva II (Zagreb) 29:12, Zamet II (Rijeka) – Samobor 32:19, Ivanić (Ivanić Grad) – Murvica (Crkvenica) 31:22, Zaprešić – Senia (Senj) 23:31, Rudar (Labin) – Liburnija (Opatija) 26:25.

ŽRK Udarnik – ŽRK Ivanić 25:35 (15:19)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja 50. Subota, 03.10.2015., 20 sati. Sutkinje: Sanja Hanić i Jelena Vujić (obe iz Zagreba). Nadzornik: Zdravko Marković (Zagreb).

UDARNIK: Letica, Ankon, Krsnik 10(2), Vuković 1, Pirš, Martinac 1, Vujnović, Kramarić 1, Kordić 4, A.Goršeta 1, B.Goršeta, Zrinušić 4, Horvat 3. Trener: Igor Panadić.

IVANIĆ: Bukovina, Ivanković, Kralj, Petreković 3, Kinderman, Forko, Krznarić 2, Mrazović 10, Krnjević 5, M.Pezić 4, Ajduk 4, Jambrek, D.Pezić, Baotić, Orlović 5, Gunjača 2. Trener: Igor Abramović.