Gorica glatko poražena u Rudešu

Gorica je u tjednom gostujućem kolu na vrlo teškom terenu poražena od Rudeša koji vodi bivši pomoćni trener Gorice Stipe Brnas. I opet to do 30. minute uopće nije loše izgledalo, Gorica je bila bolja, ali i komplicirala u napadu iako je sve bilo više nego jednostavno. U fazi dobre igre Gorice Vincek je nakon odličnog udarca Škvorca spašavao svoja vrata, a netko je u gužvi gađao glavom gredu domaćih. U kontra napadu loptu u korner je izbacio Lela, a ubačaj iz kuta u petercu propustilo je čak pet igrača Gorice što je bilo dovoljno za poklon i vodstvo Rudeša. Opet Gorica pritiska no i danas indisponirani Hajduk i Dvorneković očito nemaju taj kalibar prevage u igri da bi Gorica bila opasna. Zato prilike stvaraju Lihić, Jančetić, Škvorc i Štrok, ali kad se igra bez dva napadača vrlo je teško računati na bilo što više od poraza. Indolentnost se Dvornekoviću osvetila već u 32. minuti nakon što je izgubio čistu loptu u fazi napada Gorice, a Šćrbec je to kaznio u brzoj kontri za 2:0. Što misli o igri dvojice svojih udarnih napadača (Dvorneković, Hajduk) Milinović je pokazao već početkom drugog dijela kada je zamijenio obojicu, no pokazalo se da je za to bilo kasno. Kako je počelo, tako je i završilo, u seriji pogrešaka Milanović je efektno glavom zabio u 69. minuti autogol za konačnih 3:0 Rudeša. Napadači Gorice se doista moraju zapitati gdje su bili u ovih 11 kola jer na kontu imaju tek 10 pogodaka, a navijači s pravom pitaju plaća li ih itko za to? Gorica ima igru i to nije uopće sporno i tek sada kad je cijela momčad orijentirana više napadački vidljivo je koliko se pojedinci “švercaju” tokom ovih 11 kola u sustavu koji isključivo ovisi o kolektivnom doprinosu koji za neke jednostavno ne vrijedi. I danas su među boljima u momčadi Gorice bili Jančetić, Škvorc, Štrok, Hodžić i mladi Lihić, no to je nedovoljno za nešto više od poraza. U dosadašnjih 11 kola golove za Goricu iz igre postizali su Zenuni, Jančetić, Apollon, Štrok, Hajduk, Dvorneković, Perković i Matošević te iz kaznenih udaraca po jedan Hajduk i Škvorc. Podatak koji više od činjenica govori sam po sebi o razlozima gdje treba tražiti krivca. Već u nedjelju prvenstvo se okreće i Gorica ide na noge Sesvetama. Možda je to prilika nekima da se iskupe, ili je ipak ovo njihov maksimum?