Jelačić nadigran od odlične Sloge

Osjetno oslabljeni Jelačić (na klupi za pričuve samo ozlijeđeni Dumbović) većim tijekom susreta nije mogao parirati vrlo dotjeranoj tehničkoj igri gostiju iz Križa. S pojačanim veznim redom i striktnim pokrivanjem Matejčića (u stopu ga je pratio mladi Tomislav Poje) gosti su diktirali igru i ozbiljno ugrožavali vrata domaćih. Prilikom dubinskog ubačaja u 18. minuti Ivanović se oslobodio Kovačevića i onda mirno preko istrčalog vratara Šipušića pogodio mrežu za vodstvo. U 26. Sokolić je probio lijevu stranu i oštro centrirao za Slunjskog čiji udarac iz blizine Šipušić brani. Domaća momčad u prvom poluvremenu nije imala izrazitu šansu za pogodak.

Gostima se isplatila napadačka igra početkom drugog poluvremena, jer su nakon prodora Broza po lijevoj strani i ubačaja na peterac povećali vodstvo. Prvi pokušaj Šeremeta odbio se od Šipušića, priskočio je kapetan Bosankić i pogodio donji kut. Ubrzo je Sloga pojačala obranu i prijetila iz kontranapada, prepustivši sredinu terena domaćinu. Jelačić nije iskoristio veći posjed lopte i nekoliko kornera odnosno slobodnih udaraca. Sudac je u svom naukovanju očito ”preskočio lekciju o dodjeljivanju kartona”, tako da je isključio najboljeg igrača utakmice zbog prigovora, bez da ga je zaštitio od brojnih suparničkih prekršaja.

1.ŽNL skupina Istok – 29. kolo
NK Ban Jelačić – NK Sloga (Križ) 0:2 (0:1)
Vukovina. Igralište Bana Jelačića. Gledatelja 40. Nedjelja, 29.05.2016., 17:30 sati. Sudac: Dario Mužar (Velika Gorica). Pomoćnici: Danijel Rožić i Davor Merkaš (svi Velika Gorica). Delegat: Željko Stepanić (Velika Gorica). Strijelci: 0.1 – Ivanović (18), 0:2 – Bosankić (51).

BAN JELAČIĆ: Kruno Šipušić, Josip Vuksan, Marko Hmelina, Vedran Kovačević, Josip Matejčić (cap.), Ivan Sokić, Damir Matković, Stipe Horvat, Mateo Nikić, Ivan Biljan (od 60. Ivan Dumbović), Niko Antunović. Trener: Emil Družić.

SLOGA: Sven Rede, Dražen Pokupec, Hrvoje Sokolić, Tomislav Poje (od 85. Nikica Karašić), Zoran Vorel, Nikola Mihaljević, Tomislav Bosankić (cap.), Mihael Slunjski (od 73. Šimo Petričević), Hrvoje Šeremet, Dominik Ivanović, Mario Broz. Trener: Zoran Vorel.

Crveni karton: Dominik Ivanović (90. drugi žuti). Igrač utakmice: Dominik Ivanović.