Udarnik i Vinogradar bez pobjednika u Kurilovcu

Za rani pripremni period četvrtoligaš Udarnik i trećeligaš iz Mladine odigrali su prvih 45 minuta iznenađujuće obostrano vrlo kvalitetno i ravnopravno u solidno ritmu s mnogo dopadljive kombinatorike i taktički vrlo disciplinirano. U 29. minuti nakon kornera za Udarnik visoko je skočio Petković i glavom pucao ali neprecizno kao i Brčić malo kasnije iz slobodnjaka. U 44. minuti Galić i Ibriks probili su desnu stranu a nakon Ibriksove povratne na 18 metara Stjepan Poljak je od prve iz sprinta topovski rasparao mrežu u Feljanovom lijevom donjem kutu. Zaista efektno i majstorski za 1:0 vodsto Vinogradara. Treneru Udarnika Borisu Perkoviću bilo je žao zbog primljenog pogotka u posljednjim trenucima prvog poluvremena jer dotad Vinogradar ni uz vrlo dobru igru mahom sve negdašnjih prvoligaških igrača nije izradio ni jednu poštenu priliku, a Udarnik je igrao zrelo i bio potpuno ravnopravan.

Udarnik - Vinogradar 22-07-2016 (18)

U 49. minuti Poljak je s desna iz kornera izvrsnu ubacio a Stipe Miloš se vinuo visoko u zrak i snažnim trzajem glave zabio loptu u bliži kut i bilo je 0:2. U 55. minuti Ferenčina je na teren poslao novu garnituru a mjenjati je počeo i Perković. Ritam je iz razumljivih razloga padao a u 75. minuti Feljan je izbacio loptu koju su svi već vidjeli u mreži za 0:3. U finišu utakmice Udarnik je zagospodario terenom i u 86. minuti dubinski je uposlen Matanović, usljedio je hrabar sprint i majstorski lob za 1:2. Samo dvije minute kasnije Udarnik je zasluženo dobio remi. Nakon munjevite trokut kombinacije Kelihara, Matanovića i Petkovića ovom posljednjem nije bio problem poslati loptu u mrežu za konačnih a zasluženih 2:2. Kurilovčani slijedeću test utakmicu imaju u utorak doma kontra HAŠK-a. Prije toga u ponedeljak od 19 sati na SRC Kurilovec održat će se plenum Međužupanijske lige središte kojeg će voditi povjerenik lige Jurica Sirovec uz asistenciju povjerenika za suđenje Dalibora Meića. Bit će i izvlačenje Bergerovih brojeva kako bi se dobio raspored prvensta za sezonu 2016/17.

Udarnik - Vinogradar 22-07-2016 Ivan Rubinić i Tomislav Višević

UDARNIK – VINOGRADAR 2:2 (0:1)

VELIKA GORICA SRC Kurilovec. Gledatelja 120. Sudac: D. Rožić. Pomoćnici: Mužar i Z. Landeka (svi iz Velike Gorice).

STRIJELCI: 0:1-Poljak (44), 0:2-Miloš (49), 1:2-Matanović (86), 2:2-Petković (88).

UDARNIK: Feljan, Strunje, Radoš, Ladović, Kelihar, Milanović, Mihanović, Pralas, Brčić, Petković, Kelava (još su igrali: Kranjčec, Landeka, Matanović, Lučić, Zlodi, Koritnik, Džaja).
TRENER: Boris Perković

VINOGRADAR: Bašić, Galić, Špehar, Mikulić, Španić, Ristovski, Poljak, F. Ščrbec, L. Ščrbec, Ljubojević, Ibriks (još su igrali: Stilinović, Šipuš, I. Šipuš, Belan, Miloš, Braje, Marinić, Filipović, Štulec, Bara, Rubčić, Mravunac, Stipić).
TRENER: Roj Ferenčina