Pet pogodaka Vedrana Novosela za 10. pobjedu u nizu

Dinamo Hidrel je nastavio skoro dva mjeseca dugu pobjedničku seriju visokom pobjedom protiv, Lonje iako je u prvom poluvremenu kasno došao u vodstvo. Gosti iz Lonjice (mjesto u blizini Vrbovca) sačuvali su svoju mrežu netaknutom sve do 39. minute kada je Marko Rus iz slobodnog udarca s 20 metara svladao do tada vrlo raspoloženog vratara Franju Mandića. Neposredno pred odlazak na odmor domaći dupliraju prednost ”poklon pogotkom” Marinka Palikuće, koji je ”zapalio” vlastitu mrežu na zaprepaštenje svog vratara.

dinamo-hidrel-lonja-4-0-vedran-novosel-2

Početkom drugog poluvremena dinamovci pojačavaju ritam, izrazitih šansi nije bilo, a gosti otvorenom igrom pokušavaju ugroziti vrata domaćih. Igrači Lonje nisu mogli ni slutiti koliko je opasno ostavljati pred vratima na svojoj polovici brisani prostor dužine 25-30 metara, jer taj prostor je ”dnevni boravak” Vedrana Novosela u kojem on caruje i kažnjava suparnikove naivnosti.

vedran-novosel-desno
Vedran Novosel (desno)

”Novosel-show” otvoren je u 59. minuti kada je Vedran na dubinsku loptu bio brži od Mandića, preskočio njegovu ispruženu nogu i iskosa pogodio praznu mrežu – 3:0. Dvije minute kasnije ”boem iz Vukovine” bježi svom čuvaru, lovi vratara na krivoj nozi i pogađa donji kut – 4:0. Slijedeća varijanta uslijedila je u 72. minuti kada je raspoloženi Novosel ”izvagao” suparnika na penalu i onda pogodio mrežu uz samu vratnicu za 5:0. Ošamućeni igrači iz Lonjice i dalje su igrali otvoreno, htjeli su valjda postići počasni pogodak, umjesto da pokušaju izbjeći katastrofu. Novočičani su osigurali svoja vrata i gurali Novosela u kontranapad, a on je još dva puta poentirao, u svom stilu, lakoćom rođenog golgetera. Show je okončan u 87. minuti, pet pogodaka za 28 minuta! To se zove ”nepodnošljiva lakoća zabijanja”!

dinamo-hidrel-lonja-3

Prva županijska nogometna liga – 11. kolo
NK Dinamo Hidrel – NK Lonja 7:0 (2:0)
Novo Čiče. Igralište ŠRC Novo Čiče. Gledatelja 100. Nedjelja, 23.10.2016., 15 sati. Sudac: Admir Hasanović. Pomoćnici: Danijel Rožić i Davor Merkaš (svi Velika Gorica). Delegat: Tomislav Mihalj (Velika Mlaka).

Strijelci: 1:0 – Rus (39), 2:0 – Palikuća (44-ag), 3:0 – Novosel (59), 4:0 – Novosel (61), 5:0 – Novosel (72), 6:0 – Novosel (78), 7:0 – Novosel (87).

DINAMO HIDREL: Gligorević, Sabljak, Šantek (od 46. Vukadin), Novosel, Gmižić, Rus (od 64. Hrkovac), Pudić, Đuksi (cap.), Hrgović (od 64. Slivak), Balenović (od 64. Kučan), Mikulinec (od 64. Dodlek). Trener: Stiven Žitnik.

LONJA: Mandić, Blažević (od 46. Pavić), Simonović (od 61. Jerković), Palikuća, Delija, Solarić, Salopek (od 75. Spajić), Mudrić (od 58. Granoša), Maksimović, Barišić (cap.), Duvnjak (od 54. Štrkalj). Trener: Marijan Čokor.
Igrač utakmice: Vedran Novosel.