Nade Gorice bole od Bistre

Prevrtljivog li vremena u studenom. U subotu zbog poplavljenog terena i snijega koji je nemilice sipao u “krpama” te jakog sjeverca koji je ubadao do kostiju, odgođen je veliki derbi u Kurilovcu između Udarnika i Španskog a dan kasnije u nedjelju na jutarnjoj matineji na gradskom stadionu u Velikoj Gorici gotovo proljetno sunčano vrijeme i “tepih” teren s umjetnom travom.

13.11.2016. Velika Gorica, Gradski stadion-JŽNL, 15. kolo, HNK Gorica II-Bistra (2:0)

Mlada momčad Gorice i Bistra iskoristili su idealne uvjete za nogomet te odigrali vrlo dobru i sadržajnu utakmicu. Prezentiran je zavidan ritam, kombinatorika je bila tečna i brza, dueli pravi prvenstveni a prilike su se redale kao na traci, posebno u prvom poluvremenu. Vidakova mladost hrabro i otvorenog garda krenula je bez ikakvog kompleksa na iskusniju i dobro posloženu momčad iz Zagorja. Već u 7. minuti Humeljak je opasno zapucao a vratar gostiju Damir Huskić nije se dao iznenaditi. Minutu kasnije Lučić je imao dvije uzastupne a kolosalne prigode za pogodak ali Huskić je ostao nesavladiv. Ono što nije iskoristio Humeljak u 10. minuti teže je ne zabiti no pogoditi mrežu. Poslužen je idealno jedan na jedan s Huskićem a onda umjesto da mirno plasira u koji god kut želi, pucao je traljavo van okvira. Takvi promašaji se obično kažnjavaju i imala je Bistra spomenutu mogućnost samo dvije minute nakon promašaja Humeljaka. Smolčić je lijevo nanizao trojicu domaćih mladića a onda ga je u realizaciji fantastičnom intervencijom spriječio vratar Gorice Matteo Kamenjašević. Događanja su se i dalje redala filmskom brzinom.

Nakon kontre mladi Ladislav Roginić pucao je malo iznad prečke a u 28. minuti robusni centarfor domaćih morao je iz igre. Kada je već driblingom prošao čuvara ovaj ga je nemoćan, činilo se namjerno, potegnuo dlanom po glavi i Roginić je pao držeći se za oko. Morao je mladac iz igre jer u tim trenucima pogled mu je bio mutan, srećom kasnije se sve normaliziralo. Bilo je zanimljivo i u 30. minuti. Domaći Čurek s desna je krenuo u siloviti slalom a u kaznenom prostoru Bistre došlo je do kontakta međutim domaći igrač je sportski ali teškom mukom zadržao se na nogama a u nastavku akcije Sedlaček nije baš dobro pucao i prilika je otišla u nepovrat. Da je mladi Čurek pao, kazneni udarac bi morao biti suđen. Dobro je i ovako jer poštenja u sportu nikad nije previše. Iz prvog vrlo sadržajnog dijela vrijedi još spomenuti veliku prigodu Bistre kada se nije proslavio Šutalo.

U nastavku inače dobri gosti zaigrali su opasno prema naprijed i imali su Žitkovičevi momci prilika za pogodak. U 56. minuti pucao je Smolčić a Kamenjašević izbacio u korner. Isti akteri imali su jednak ishod i u 63. minuti a u 67. minuti Brazak je imao zicer glavom ali pucao je slabo. I onda u 75. minuti najljepši potezi na utakmici. Marko Muhar iz slobodnjaka sasvim desno gotovo s korner linije odigrao je nisko povratnu na 25 metara a Antonio Krsnik iz sprinta od prve potegnuo projektil a lopta se od suprotne vratnice visoko zabila u mrežu za 1:0. Prekrasno! Definitivna odluka o pobjedniku dogodila se u 86. minute. Tečna i brza akcija išla je od Sedlačeka do Tadića a na kraju poentirao je Marko Puškarić za konačnih i zasluženih 2:0. Pred sam kraj odličnog dvoboja Bistra je još imala prečku.

GORICA II – BISTRA: 2 – 0
VELIKA GORICA Gradski stadion, igralište s umjetnom travom. Igrano 13. studenog 2016. od 10 sati. Gledatelja 60. Sudac: Mateo Krešić (Samobor). Pomoćnici: Tomislav Jurčić (Jastrebarsko) i Davor Kožarec (Domaslovec). Delegat: Nedjeljko Kozlovac (Jastrebarsko).

STRIJELCI: 1:0-Krsnik (75), 2:0-Puškarić (86).

GORICA II: Kamenjašević-Čurek, Krizmanić, Čolić, Žutić-M. Muhar (od 87. Matić), Krsnik, Lučić (od 62. Tadić)-Humeljak (od 79. Desput), Roginić (od 28. Puškarić), Sedlaček.
TRENER: Perica Vidak

BISTRA: Huskić-Posavec, Brezak, Ištuk, Marić-Đurđević (od 62. Vrabac), Barun, Žlebački, Šutalo-Teklić (od 79. Vicić), Smolčić.
TRENER: Tomislav Žitković

IGRAČ UTAKMICE: Antonio Krsnik