Pobjeda odbojkašica Velike Gorice

Start u aktualnu sezonu nije bio uspješan za odbojkašice Velike Gorice, djelomično i zbog rasporeda. Naime, u 8 odigranih utakmica Velika Gorica je triput bila domaćin (prvi put tek u 4. kolu) i pet puta je gostovala (bila je slobodna u 2. kolu). Na startu su zabilježena tri poraza (Mladost II, Olimpik II, Karlovac), negativni niz prekinut je s dvije pobjede (Don Bosco, Kitro Varaždin), uslijedio je poraz u Sisku te dvije vezane pobjede (Vrbovec, Novi Zagreb).

13.12.2016. Velika Gorica, Gradska sportska dvorana – 1.B nacionalna odbojkaška liga – 9. kolo, OK Velika Gorica – OK Novi Zagreb 3:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velikogoričanke su protiv Novog Zagreba završnicu izjednačenog prvog seta odigrale majstorski tako što su vodstvo suparnika (22:23) poništile s tri vezana poena i dobile set. Međutim, u 2. setu domaće su imale dobitak na dlanu (24:20), ali nisu realizirale 4 vezane set lopte i gošće su serijom 6:0 osvojile set i izjednačile. Kroz 3. set Goričanke su projurile superserijom kapetanice Žakline Baković, koja je zaostatak od 2:4 s 11 servisa okrenula na 13:4!! Dobitak ove dionice bio je rutinski (19:8, 22:15).

Domaća ekipa imala je stalnu prednost (ne višu od dva poena) u 4. setu sve do završnice (20:19), ali suparnice su s nekoliko efektnih poena preokrenule rezultat i izjednačile na 2:2 u setovima. U tie breaku petog seta Novi Zagreb je imao uvjerljivo vodstvo i pri rezultatu 3:7 trener domaćih Dražen Uzelac pozvao je prvi time out, nije mu pomoglo (5:9). Drugi time out Uzelac je zatražio kod 8:11 i opet nije bilo brze reakcije (8:12). Ipak, njegove igračice se nisu predavale (11:12, 12:13) i fanatičnom borbenošću su izborile meč loptu i smečom Anamarije Knezović je realizirale za teško izborenu pobjedu.

Odbojkašice Velike Gorice zaključuju prvi dio prvenstva još jednim gostujućim susretom u Zagrebu protiv Dinama (Sportska dvorana Pešćenica, ponedjeljak, 19. prosinca, 20 sati).

1.B nacionalna odbojkaška liga – 9. kolo
OK Velika Gorica – OK Novi Zagreb 3:2 (25:23, 24:26, 25:15, 22:25, 15:13)
Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja 30. Utorak, 13.12.2016., 20:45 sati. Suci: Maja Bibić i Marin Maganić (oboje Zagreb). Delegat: Vinko Dobrić (Zagreb).

VELIKA GORICA: Stela Sremić, Marija Vuglenović, Valentina Pavišić, Jana Gregurić, Marina Pavić, Marija Uzelac, Anamarija Knezović, Ema Ivanković (L), Martina Falat (L), Žaklina Baković (cap.), Magdalena Mioković, Marija Požgajec. Trener: Dražen Uzelac.

NOVI ZAGREB: Ivana Žmire, Lenka Mihoković, Marija Žmire (L), Vasja Mijatović, Patricia Bingula, Andrea Josić, Ana Žanetić, Ela Ptiček, Maja Majić, Martina Josić (cap.), Vedrana Burić, Lorena Džido. Trener: Davorko Jarović.

9. kolo (10./11./13.12.2016.): Velika Gorica – Novi Zagreb 3:2, Olimpik II (Zagreb) – Vrbovec 1:3, Don Bosco (Zagreb) – Mladost II (Zagreb) 0:3, Kitro Varaždin – Nebo (Zaprešić) 3:0, Sisak – Dinamo (Zagreb) 3:1, Karlovac slobodan. 8. kolo (07.12.2016.): Vrbovec – Velika Gorica 1:3 (25:27, 25:21, 12:25, 16:25).

Redoslijed: 1. Mladost II 19 (8 7 1 22:9), 2. Karlovac 18 (8 6 2 21:10), 3. Kitro Varaždin 18 (9 7 2 22:14), 4. Novi Zagreb 14 (8 4 4 17:14), 5. Dinamo 14 (8 5 3 16:14), 6. Olimpik II 13 (8 4 4 16:12), 7. Vrbovec 13 (8 4 4 17:15), 8. Velika Gorica 12 (8 4 4 16:15), 9. Don Bosco 8 (9 2 7 13:22), 10. Sisak 6 (8 2 6 8:20), 11. Nebo 0 (8 0 8 1:24).