FOTO Rukometašice Udarnika plasirale se u 2. kolo Kupa

Rukometašice Udarnika sinoć su kao ‘gostujuća’ ekipa u 1. kolu Kupa Hrvatske pobijedile  ‘domaćina’ ekipu Sloge iz Svete Nedelje i plasirale se u 2. kolo. Naime, zbog zauzetosti dvorane u Svetoj Nedelji klub je organizirao susret u Velikoj Gorici i službeno bio domaćin. Takva situacija bila je vrlo povoljna za Udarnik, jer je to bila prigoda da se plasira u daljnje natjecanje te da igraju sve igračice iz zapisnika.

Utakmica je samo u početnoj fazi bila izjednačena i nakon 3:3 sve je otišlo na Udarnikovu stranu, rezultatski više nije bilo neizvjesnosti (4:10, 11:17). Mrežu Sloge rešetale su uglavnom Mia Kos pogocima iz kontranapada i Andrea Antonić ‘skokšut projektilima’. U drugom poluvremenu ‘gošće’ su prvi put imale 10 razlike u 34. minuti (13:23), +11 u 50. minuti (20:31), a najveća razlika je konačni rezultat.

Kup Hrvatske (ž) – 01. kolo

ŽRK Sloga – ŽRK Udarnik 25:39 (12:18)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja 60. Utorak, 28.11.2017., 20:30 sati. Sutkinje: Sanja Hanić i Jelena Vujić (obje Zagreb). Nadzornik: Hrvoje Stipanović (Zagreb).

SLOGA: Tena Horvat, Maja Kuhar, Ana Marija Peti 5(1), Sara Dejanović, Ivona Lenard 1, Matea Balaško 5, Anita Bičanić 4, Ana Bijelić 3, Danijela Bolfek 6, Lucija Matijaščić 1. Trener: Zoran Žitković.

UDARNIK: Mihaela Lukinić, Bernarda Krizmanić, Tena Krsnik 5(2), Lorena Broz, Petra Mijatović 1, Maja Drača 3, Klara Nedić 1(1), Danijela Mihaljević 4, Andrijana Bilić 3, Gabrijela Skrbin 2, Doris Katalinić 1, Mia Kos 9, Mara Rašić 3, Andrea Antonić 7, Sara Treščec. Trener: Mario Turan.

Sedmerci: Sloga 1(1), Udarnik 3(3). Isključenja: Sloga 8 minuta, Udarnik 6 minuta.