FOTO Velika Gorica II bolja od Plavog zmaja II

Mlade odbojkašice Velike Gorice II odigrale su vrlo zanimljivu utakmicu protiv suparnica iz Duge Rese i zabilježile pobjedu za nova tri boda, iako su prvi set izgubile. Drugi set domaće su otvorile vodstvom 5:0 i nisu se zaustavile do 17:2. Igračice gostujuće ekipe su se nakon toga ipak pribrale i set izgubile s pristojnom razlikom.

Treći set opet je otvoren 5:0 vodstvom (servirala Lara Župetić), ali dalje za igračice trenera Dražena Uzelca nije išlo glatko (8:8, 12:10, 16:18). Plavi zmaj II nije iskoristio kod 22:24 dvije vezane set lopte, domaće su s 4 uzastopna poena osvojile set i to je, pokazalo se, bilo odlučujuće za konačnu pobjedu.

U četvrtom setu Dugoreščanke kao da nisu postojale na parketu, jer su nakon vodstva domaćih 4:2 posve izgubile orijentaciju i nisu uspijevale apsolutno ništa učiniti kontra servisa kapetanice domaćih Lucije Jozepović. Odigrala je uspješno 21 servis(!), s druge strane mreže nije bilo konkretnog odgovora i Goričanke su dobile set 25:2 za konačnu pobjedu 3:1 u setovima.

Ovo je četvrta pobjeda Velike Gorice II u 7 odigranih utakmica (7 4 3 15:9 13) i s 13 bodova je trenutno na 3. mjestu. Prvenstvo se sada prekida, a slijedeće 10. kolo igra se 03./04. veljače 2018. godine.