FOTO Azena preživjela kritični tjedan

Ženski odbojkaški klub Azena preživio je (zasad) najteže dane od svog osnutka nakon kažnjavanja od Hrvatskog odbojkaškog saveza zbog neodigrane utakmice u Đakovu (17. veljače) te neizvjesnosti hoće li imati dovoljno igračica da odigra susret protiv Kostrene. Eventualno neodigravanje još jedne utakmice značilo bi (najvjerojatnije) isključenje Azene iz Prve lige i bacanje u najniži rang odbojkaškog natjecanja.

Pobjedom protiv Kostrene Goričanke su napravile veliki korak u izbjegavanju dodatnih kvalifikacija za ostanak u Prvoj ligi, a u srijedu (28. veljače) u Kostreni novom pobjedom bi ostale u ovom rangu. Jučerašnji susret je zorno pokazao kako iskusni trener, kao što je Nenad Komadina, može biti odlučujući faktor za pobjedu. Nakon glatko izgubljenog prvog seta uopće nije dramatizirao, umirivao je svoje igračice i onda s njima doslovce ‘odigrao’ tri pobjednička seta. Dirigirao je kako servirati i sugerirao tehničarki na koju igračicu treba ići lopta za poentiranje. Bila je to ogledna praktična demonstracija znanja i iskustva. Najbolja igračica utakmice bila je Doris Kliman.

Kostrena je imala peh da su joj se dvije igračice u tijeku utakmice ozlijedile i ispale iz igre, Tina Milunović u 2. setu, a Marta Žeželić je u 4. setu iznesena s terena i završila u bolnici.

Prva liga odbojkašica – Doigravanje za ostanak (Skupina 4)

ŽOK Azena – OK Kostrena 3:1 (13:25, 25:22, 25:10, 26:24)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja 50. Nedjelja, 25.02.2018., 18 sati. Suci: Ivan Mikulić i Luka Humski (oba Zagreb). Delegat: Vinko Dobrić (Zagreb).

AZENA: Gašparina Dodić, Dora Matijević, Valentina Radoš (L), Maja Skorin (cap.), Doris Kliman, Vita Ćosić, Petra Dodić (L), Mila Lukić, Lucia Pokrajčić, Marta Klafurić. Trener: Nenad Komadina.

KOSTRENA: Klara Hodak (L), Tina Milunović, Beatrice Kovačević (L), Doris Curać, Adriana Bucich, Lidija Rajković, Sara Grujić, Lucija Malec, Katarina Pranjić, Kristina Kregar (cap.), Ana Tomas, Irma Stermole, Marta Žeželić. Trener: Marko Vujnović.

Rezultati  10. kolo (25./28.02.2018.): Kostrena – Azena (srijeda, 28.02.), Đakovo – Rockwool 3:1. 9. kolo (24./25.02.2018.): Azena – Kostrena 3:1, Rockwool – Đakovo 0:3. 8. kolo (17.02.2018.): Đakovo – Azena 3:0 (bez borbe), Rockwool – Kostrena 3:0.

Redoslijed: 1. OK Đakovo 27 (10 9 1 29:8), 2. ŽOK Azena 14(-1) (9 6 3 20:16), 3. OK Kostrena 11 (9 3 6 14:20), 4. ŽOK Rockwool 4 (10 1 9 8:27).