FOTO Prva proljetna pobjeda Turopoljca

Turopoljac je nakon dva startna poraza (Lonja 0:2, Zvekovac 0:1) konačno zaigrao kako se to i očekuje od ove momčadi te odličnom i efikasnom igrom zabilježio visoku pobjedu. Momčad iz Kobilića sama si je ‘skuhala’ prvi pogodak u 10.minuti zbog nesporazuma u obrani, Petar Milatović je pospremio loptu u prazna vrata. Samo tri minute kasnije vrlo dobri sudac Zdenko Ilčić opravdano dosuđuje kazneni udarac za Vatrogasac. Izvođač Josip Grilec poluvisoko puca u lijevu vratarevu stranu, iskusni Stjepan Trputec paradom izbija loptu i spašava svoju mrežu. Sredinom poluvremena srednji red domaćih prošetao se kroz obranu suparnika i Milatović s desetak metara pogađa za 2:0. Tada je već bilo jasno da ‘vatrogasci’ nisu u stanju pogasiti ‘požar’ oko svojih vrata, jer njihova statična obrana nije imala odgovor na brzu i raznovrsnu napadačku igru domaćina. Neposredno pred odlazak na odmor i treća lopta je završila u mreži Vatrogasca kada je dubinsko proigravanje Milatovića sustigao Ivan Šestok i iskosa s desne strane pogodio bliži kut.

U prvih petnaest minuta drugog poluvremena Vjekoslav Lučić je dva puta poentirao, za 4:0 situacija je bila na ivici zaleđa, a konačni rezultat je postigao udarcem glavom na ubačaj s desne strane. Ovom pobjedom Turopoljac se uspješno vratio u krug favorita za titulu prvaka, a Vatrogasca čeka grčevita borba za ostanak u ovom rangu natjecanja.

1.županijska nogometna liga – skupina Istok, 19. kolo

NK Turopoljac – NK Vatrogasac 5:0 (3:0)

Kuče. Igralište ŠRC Kuče. Gledatelja 150. Uskrsni ponedjeljak, 02.04.2018., 16 sati. Sudac: Zdenko Ilčić. Pomoćnici: Zvonimir Rončević i Antonio Jurakić (svi iz Dugog Sela). Delegat: Dario Petrac (Zagreb). Strijelci: 1:0 – Milatović (10), 2:0  – Milatović (22), 3:0 – Šestok (44), 4:0 – V. Lučić (52), 5:0 – V. Lučić (59).

TUROPOLJAC: Trputec, J. Lučić (od 73. Galeković), Šestok, Kelihar, Stuparić, Milatović (cap.) (od 60. Šejić), Nikolić, Paradžik, Bušić (od 80. Rak), V. Lučić (od 83. Markulin), Vukadin. Trener: Željko Zagorac.

VATROGASAC: Krvarić, Mihinica (od 87. Vukić), Mirenić, Šošić (od 65. Vodelšek), Čavar, Muhić, Kontić (cap.), Novak (od 58. Sambol), Barišić (od 74. Krstanović), Ivkić, Grilec (od 46. Lucin). Trener: Nino Matković.