FOTO Pogodak Rusa za tri boda

Derbi kola između Dinamo Hidrela i Lonje bio je susret dvije momčadi koje su u prva dva proljetna kola sačuvale svoju mrežu netaknutom. Utakmica je bila naglašeno borbena, obrane su funkcionirale vrlo dobro tako da velikih prigoda nije bilo. Do polovice drugog poluvremena Lonja je prijetila iz kontranapada, a domaći nisu uspijevali probiti obrambeni blok suparnika. Momčad domaćina je s tri izmjene (Balenović je zamijenjen zbog ozljede) dodatno pojačala pritisak, ali konkretne opasnosti za goste nije bilo. Brzi kontranapad gostiju preko desne strane u 75. zamalo je rezultirao njihovim vodstvom kada je Solarić ubacio na peterac, a Ivoš zakasnio za korak da udarcem glavom pošalje loptu u mrežu.

Tri minute prije kraja utakmice pala je odluka o pobjedniku, presudio je udarac Marka Rusa sa 18m, malo iskosa s desne strane. Strijelac je na trenutak dvojio da li da odigra loptu na desni bok ili da pokuša proboj u šesnaesterac. Kratkotrajnu dilemu riješio je udarcem iz koraka, lopta je poletjela prema spoju vratnice i grede te se od vratnice odbila u mrežu. Pogodak vrijedan tri boda i potvrde drugog mjesta na ljestvici.

1.županijska nogometna liga – 19. kolo

NK Dinamo Hidrel – NK Lonja (Lonjica) 1:0 (0:0)

Novo Čiče. Igralište ŠRC Novo Čiče. Gledatelja 100. Uskrsni ponedjeljak, 02.04.2018., 16 sati. Sudac: Marko Vuković (Zelina). Pomoćnici: Valentino Anušić i Karlo Cvetko (oba Zagreb). Delegat: Ante Vucić (Čitluk-Drniš). Strijelac: 1:0 – Rus (87).

DINAMO HIDREL: Budimir, Sabljak, Jambrešić, Šimun, Brebrić (od 70. Blažević), Rus, Pudić, Balenović (cap.) (od 66. Godinić), Mršić, Horvatić (od 70. Žugaj), Kučan (od 90. Budin). Trener: Stiven Žitnik.

LONJA: Caput, Kahlina (od 90. Fotović), Salopek, Piskač, Ivoš, Oroz, Šumić, M. Forgač ( od 65. Solarić), Postružin (od 68. Simonović), K. Forgač (od 71.Baček), Hmelina. Trener: Ivica Salopek.