FOTO VIDEO Nogometni spektakl uspio, Gorica ipak izgubila

Praznik nogometa u Velikoj Gorici povodom utakmice HNK Gorice i GNK Dinama u 7. kolu HT Prve lige uspio je u svim elementima: gledalište je bilo maksimalno ispunjeno (dozvoljeni kapacitet), kvaliteta igre vrlo dobra, fair play nadmetanje, ugodno vrijeme, korektno navijanje. Dinamo je zasluženo pobijedio pogotkom u 49. minuti, kada je Kadzior silovito prošao po desnoj strani i oštro ubacio paralelu, na loptu je uklizao Olmo i zajedno s njom završio u mreži. Ovakve pogotke iz vlastitih pogrešaka Gorica je primala u prva tri kola.

Temelj Dinamove pobjede leži na zaustavljanju domaćih napadača Zwolinskog i Atiemwena koje je ‘plava’ obrana nadskakala i nadigrala te u nešto boljoj igri u sredini terena. Gorica je posljednjih tridesetak minuta imala igrača više (isključen Stojanović), pojačala je napad, ali nije bilo dovoljno za izjednačenje. Dinamo je zamalo postigao i drugi pogodak u 88. minuti kada je Marin s ruba šesnaesterca pogodio gredu.

HT Prva liga – 7. kolo

HNK Gorica – GNK Dinamo 0:1 (0:0)

Velika Gorica. Gradski stadion. Gledatelja 4.500. Subota, 15.09.2018., 16:30 sati. Sudac: Mario Zebec (Varaždin). Pomoćnici: Miro Grgić (Osijek) i Nikola Kečkiš (Virovitica). 4. sudac: Željko Frković (Gospić). Delegat: Ivan Jurina (Zabok). Kontrolor suđenja: Alojzije Šupraha (Split). Strijelac: 0:1 – Olmo (49).

HNK GORICA: Kahlina, Jovičić, Čagalj (cap.), Suk, Zwolinski, Dvorneković (od 65. Dabro), Maloča (od 46. Miya), Atiemwen, Mchedlishvili, Marina, Špičić (od 75. Muhammed). Trener: Sergej Jakirović.

GNK DINAMO: Livaković (cap.), Musa, Olmo (od 68. Moharrami), Hajrović (od 85. Marin), Gavranović (od 72. Petković), Gojak, Theophile, Stojanović, Šunjić, Dilaver, Kadzior. Trener: Nenad Bjelica.

Crveni karton (66., drugi žuti): Petar Stojanović.