FOTO Gorica preplivala Rijeku i zasjela na europsku poziciju

HNK Gorica je u 10. kolu HT Prve lige pobijedila Rijeku, prvaka i viceprvaka  države u posljednje dvije godine! Pobjedu goričkog prvoligaša nije uspio spriječiti ni slabi sudac Fran Jović koji je dosudio dva kaznena udarca za Riječane.

U prvom poluvremenu igra je bila uglavnom izjednačena s većim postotkom posjeda lopte kod Rijeke, ali izrazitih šansi nije bilo. U jedinoj minuti sudačke nadoknade Jović dosuđuje kazneni udarac za goste nakon starta Špičića, iako je mogao fućkati i kontrafaul. Puljić je pogodio mrežu po sredini za vodstvo gostiju, Kahlina se bacio u lijevu stranu.

Nastavak je donio odlučniju i agresivniju igru Gorice i to je rezultiralo izjednačenjem u 54. minuti. Perfektna dubinska lopta Miye za Atiemwena čiji udarac brani Sluga, a odbijanac Zwolinski iz blizine zakucava u mrežu. Rijekin sitni vez doveo je Gorgona u ‘mrtvu’ šansu u 68. minuti, sjajno je reagirao Kahlina i obranio udarac iz blizine. To je dalo novi impuls goričkoj momčadi i u 80. minuti na ubačaj Lovrića s desne strane Atiemwen je na prvoj vratnici zahvatio loptu i preko ruku vratara pogodio mrežu za 2:1! Samo 4 minute kasnije padanje Čolaka u kontaktu sudac s oklijevanjem okvalificira kao kazneni udarac. Puljić opet puca po sredini, Kahlina pada u desno i odbija loptu, a odbijanac Musa izbacuje u korner. Ovom pobjedom Gorica sada zauzima 4. mjesto na ljestvici.

Sjajna pobjeda Gorice rezultirala je ostavkom trenera Matjaža Keka (5 godina u Rijeci), koji je na presici poslije utakmice bio kratak: ”Čestitam Gorici na pobjedi, a ja, u dogovoru s predsjednikom Rijeke Miškovićem, od danas nisam više trener Rijeke. Klubu Rijeci i navijačima želim sve najbolje!”

HT Prva liga – 10. kolo

HNK Gorica – NK Rijeka 2:1 (0:1)

Velika Gorica. Gledatelja 2659. Subota, 06.10.2018., 15 sati. Sudac: Fran Jović (Zagreb). Pomoćnici: Borut Križarić (Čakovec) i Vedran Đurak (Sisak). Delegat: Dražen Posavec (Lepoglava). Kontrolor suđenja: AnteVučemilović-Šimunović (Osijek). Strijelci: 0:1 – Puljić (45+1), 1:1 – Zwolinski (54), 2:1 – Atiemwen (80).

GORICA: Kahlina, Muhammed, Čagalj (cap.), Jovičić, Špičić, Suk, Marina (od 77. Lovrić), Miya (od 90. Arshakyan), Dvorneković (od 71. Maloča), Atiemwen, Zwolinski. Trener: Saša Sabljak.

RIJEKA: Sluga, Punčec, Čanadžija, Zuta, Acosty (od 48. Heber), Grahovac (od 72. Čolak), Pavelić, Gorgon, Puljić, Escoval, Lončar (od 76. Pavičić). Trener: Matjaž Kek.

Rezultati 10. kola: Gorica – Rijeka 2:1, Inter Zaprešić – Lokomotiva 2:1, Slaven Belupo – Istra 1961 3:1, Rudeš – Dinamo, Hajduk – Osijek.

Redoslijed: 1. Dinamo 21 (9 6 3 0 16:7), 2. Lokomotiva 19 (10 6 1 3 20:9), 3. Osijek 17 (9 5 2 2 18:9), 4. Gorica 16 (10 5 1 4 14:13), 5. Rijeka 14 (10 3 5 2 15:11), 6. Slaven Belupo 12 (10 2 6 2 15:16), 7. Hajduk 11 (9 2 5 2 13:14), 8. Inter-Zaprešić 10 (10 3 1 6 15:25), 9. Istra 1961 8 (10 2 2 6 13:22), 10. Rudeš 2 (9 0 2 7 6:19).