FOTO Zrakoplovci pobjednici na gradskom natjecanju u odbojci

Gradsko natjecanje Školskih sportskih društava (ŠSD) Srednjih škola Grada Velike Gorice u odbojci za učenike održano je danas u dvorani Srednjih škola, a domaćin natjecanja bila je Zrakoplovna tehnička škola Rudolfa Perešina. Natjecala su se četiri ŠSD-a: ŠSD Zrakoplovac (Zrakoplovna tehnička škola Rudolfa Perešina, voditelj Krešimir Lušić, prof.), ŠSD Bumbar (Ekonomska škola Velika Gorica, voditeljica Nada Pelaić, prof.), ŠSD GVG (Gimnazija Velika Gorica, voditeljica Vesna Kirin, prof.) i ŠSD Velgor (Srednja strukovna škola, voditelj Tonči Miočić, prof.). Turnir je odigran po jednostrukom bod sustavu (6 međusobnih duela), a utakmice su igrane na dva dobivena seta. Sudila je Aleksandra Lipić, sutkinja iz Udruge sudaca Zagrebačkog odbojkaškog saveza. Tri prvoplasirane momčadi nagrađene su odgovarajućim medaljama.

27.11.2018. Velika Gorica – Gradsko natjecanje srednjih škola u odbojci za učenike. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Zrakoplovac je suvereno osvojio prvo mjesto i tako obranio prošlogodišnji naslov. U odlučujućoj utakmici zrakoplovna trojka DumićMartinajD. Jozić je već u prvom setu (14:3, 18:5) stavila suparniku na znanje da je njihova pobjeda neupitna. Ekonomisti su u drugom setu također bili u podređenoj ulozi, ali su ipak ‘kozmetički’ popravili dojam. Pobjednik se plasirao na županijsko natjecanje.

Gradsko natjecanje srednjih škola u odbojci za učenike

Rezultati, redoslijed, sastav pobjednika

ŠSD Zrakoplovac – ŠSD GVG 2:0, ŠSD Bumbar – ŠSD Velgor 2:0, ŠSD GVG – ŠSD Bumbar 0:2, ŠSD Zrakoplovac – ŠSD Velgor 2:0, ŠSD Velgor – ŠSD GVG 0:2, ŠSD Bumbar – ŠSD Zrakoplovac 0:2 (10:25, 17:25).

Redoslijed: 1. ŠSD Zrakoplovac 6 (3 3 0 6:0), 2. ŠSD Bumbar 4 (3 2 1 4:2), 3. ŠSD GVG 2 (3 1 2 2:4), 4. ŠSD Velgor 0 (3 0 3 0:6),

ŠSD Zrakoplovac: Tomo Dumić, Nikola Kuzmić, Ivan Ilijević, David Jozić, Genti Martinaj, Antonio Rogan, Luka Brkić, Stipe Kušan, Benjamin Bošnjak,  Nino Jozić. Voditelj: Krešimir  Lušić.