FOTO Odlično izdanje nove U-21 hrvatske reprezentacije

05.09.2019. Velika Gorica. Međunarodna prijateljska utakmica reprezentacija: U-21 Hrvatska – U-23 Ujedinjeni Arapski Emirati. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Pripremajući se za prvu utakmicu novog kvalifikacijskog ciklusa U-21 reprezentacija Hrvatske je sinoć u prijateljskoj utakmici pobijedila U-23 reprezentaciju Ujedinjenih Arapskih Emirata. Naša izabrana vrsta diktirala je događanja na terenu, stvorila je nekoliko prigoda za pogodak, ali su tek u 25. minuti zatresli mrežu suparnika. Sandro Kulenović je ‘zakuhao’ gužvu u kaznenom prostoru, Lovro Majer je najbrže reagirao i iz blizine pogodio za vodstvo 1:0.

Raspoloženi Luka Ivanušec vodio je vrlo dobro igru i proigravao napadače, a u 29. minuti pogodio je vratnicu. U 37. minuti u silovitom prodoru srušen je kapetan Bruno Sosa za kazneni udarac. Izvođač je bio Ivanušec, njegovu namjeru pročitao je vratar Abdulrahman Al Ameri, ali bio je kratak i lopta se od vratnice odbila u mrežu – 2:0.

U drugom poluvremenu izbornik Nenad Gračan uveo je postepeno sve igrače s klupe u igru, ritam utakmice nije zbog toga ništa izgubio na tempu i reprezentacija gostiju je samo sporadično dolazila u prigodu da ugrozi vrata naše reprezentacije.  Konačan rezultat postavio je Kristijan Bistrović nakon brze akcije kroz sredinu terena, njegov udarac s ruba kaznenog prostora u donji kut bio je neobranjiv za ispruženog vratara.

Međunarodna prijateljska utakmica U-21 reprezentacija Hrvatske i U-23 Ujedinjenih Arapskih Emirata

U-21 Hrvatska – U-23 UAE 3:0 (2:0)

Velika Gorica. Gradski stadion. Gledatelja 700. Četvrtak, 05.09.2019., 20 sati. Sudac: Marko Matoc. Pomoćnici: Jerko Crnčić i Bojan Zobenica. 4. sudac: Tino Krečak (svi Hrvatska). Strijelci: 1:0 – Majer (25), 2:0 – Ivanušec (37-11m), 3:0 – Bistrović (73).

HRVATSKA: Šemper, Hujber, Sosa (cap.), Kalaica, Nejašmić, Ivanušec, Kulenović, Majer, Bradarić, Šutalo, Ćuže (još su igrali: Horkaš, Soldo, Žaper, Zirdum, Bogojević, Bistrović, Posavec, Lepinjica, Marin, Dolček). Izbornik: Nenad Gračan.

UAE: Al Ameri, Jassim, Hashemi, Ali Eid (cap.), Al Zaabi, Ibrahim, Khalil, Rashid, Ai Noobi, Falah, Mubarak (još su igrali: Abdelrazaq, Al Hamadi, Ahmed, Essa, Abdulla, Martoushi, Suwaidan, Suhail). Izbornik: Maciej Skorža.