Gorica lako: Zagreb umjesto Zagorca, osam komada umjesto deset…

U kasno proljeće 2018. godine, usred proslave naslova prvaka među drugoligašima, Gorici se zalomio poraz u polufinalu županijskoga Kupa od Save Strmec. Zbog tog poraza u svojoj premijernoj prvoligaškoj sezoni nisu sudjelovali u Kupu Hrvatske, u koji se plasiraju samo županijski finalisti, pa je ove sezone momčad Sergeja Jakirovića odlučila popraviti stvari. Prvo je u pretkolu odradila posao protiv Zagorca iz Krapine, u utakmici koja je završila s “okruglih” 10-0, da bi na sljedećem koraku samo malo lakše nastradao četvrtoligaš Zagreb. Završilo je 8-0, pet igrača upisalo se u listu strijelaca, a sad slijedi ono pravo. Sljedeći protivnik u Kupu je – Hajduk!

Prva dva gola zabio je Justin Mathiu, sljedeća dva Lukasz Zwolinski, pa onda još dva Cherif Ndiaye. Posao su dovršili Martin Maloča i Matija Dvorneković, koji je golom zaokružio partiju u kojoj je upisao čak tri asistencije. Već do poluvremena bilo je 4-0, još četiri stigla su u nastavku, ukupno osam za osminu finala Kupa. S Hajdukom će se igrati početkom studenog, tri dana nakon što u prvenstvu u Velikoj Gorici bude gostovao – Hajduk. Čekaju nas dva okršaja sa Splićanima u nizu…