FOTO Posavec uvjerljivom pobjedom prekinuo seriju poraza

06.10.2019. Lekneno. Prva županijska nogometna liga skupina Istok, 08. kolo: NK Posavec – NK Milka Trnina (Vezišće). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Posavec je konačno prekinuo niz od pet uzastopnih poraza uvjerljivom pobjedom protiv favorizirane, i do danas, trećeplasirane momčadi Milke Trnine! Vratar domaćih Kučan načinio je u 5. minuti posve nekontrolirano kazneni udarac, ali se i iskupio obranivši udarac Karadže sa 11m po sredini vrata. Promašaj je imao dvostruki učinak: domaći su preuzeli igru na sredini terena i posve nadigrali vrlo lošu obranu gostujuće momčadi iz Vezišća.

Posavec je došao u vodstvo pogotkom Smolka u 18. minuti iz kaznenog udarca kojeg je skrivio stoper Petković. Ubrzo je Vranek povisio na 2:0 iz polukontre i sigurne realizacije pored istrčalog vratara, a na 3:0 podigao je Horvat iz blizine na ubačaj J. Breščakovića.

Odmah nas početku drugog poluvremena Vranek je sa 30-ak metara iz slobodnog udarca pogodio mrežu preko ispruženog Moguljaka za 4:0! Peti pogodak su totalno ‘izgubljeni gosti’ zabili sebi sami, tako što je lagano vraćenu loptu od Karamatića promašio Moguljak i ona se otkotrljala u prazna vrata?! Gosti su počasni pogodak postigli preko Karadže, koji je ubačaj Kanceljaka iz blizine sproveo u bliži kut.

Prva županijska nogometna liga – skupina Istok 2019./2020., 08. kolo

NK Posavec – NK Milka Trnina (Vezišće) 5:1 (3:0)

Lekneno. Gledatelja 100. Nedjelja, 06.10.2019., 16 sati. Sudac: Nikola Meić (Velika Gorica). Pomoćnici: Matej Mrkoci (Mraclin) i Željko Dolibašić (Velika Gorica). Delegat: Željko Medved (Zagreb). Strijelci: 1:0 – Smolko (18-11m), 2:0 – Vranek (22), 3:0 – Horvat (43), 4:0 – Vranek (47), 5:0 – Karamatić (61-ag), 5:1 – Karadža (68).

POSAVEC: M. Kučan, J. Breščaković (od 77. Darko Kučan), Lacković, S. Budinski, Mirenić (cap.), Bencek, M. Breščaković, Benkovčić (od 56. Denis Kučan), Horvat (od 46. Radman), Vranek (od 62. Novosel), Smolko (od 82. Andrišević). Trener: Mario Črljenec.

MILKA TRNINA: Moguljak, Karadža, Stuparić (od 46. Pajk), Zorbas, Petković (cap.) (od 46. Lukačević), Božić, Karamatić, Kanceljak, Fešta, Čičević, Broz. Trener: Tihomir Tičak.