FOTO Ceković brži od sirene za pobjedu Gorice

19.10.2019. Velika Gorica. Premijer liga rukometaša – 05. kolo: HRK Gorica – GRK Varaždin. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Dramatičan završetak utakmice između rukometaša Gorice i Varaždina koja je pogotkom Hrvoja Cekovića dvije sekunde prije isteka vremena završena pobjedom Goričana. Tijek utakmice, pogotovo u drugom poluvremenu, nije nagovještavao neizvjesnost sve do posljednje tri minute.

Gorica je prvo poluvrijeme okončala s 4 pogotka prednosti, prije isteka 39. minute imala je komotno vodstvo 25:18, a u 47.minuti semafor je pokazivao 28:24 i igrača više za domaće. Gosti su se ipak uspjeli približiti na 32:30 (56’50”) te s igračem manje čak i izjednačiti32:32 (59’26”)!! Zadnji napad nisu završili u 2. poluvremenu ubojiti Laljek odnosno Šafranko, lopta je upućena u ruke Cekoviću, koji je s krila pogodio za ipak zasluženu pobjedu.

Premijer liga rukometaša – 05. kolo

HRK Gorica – GRK Varaždin 33:32 (18:14)

Velika Gorica. Dvorana Srednjih škola. Gledatelja 150. Subota, 19.10.2019., 19 sati. Suci: Igor Emanović i Zoran Mikić (oba iz Štivice). Nadzornik: Boris Čačić (Zagreb).

HRK GORICA: Sladoljev, Purić, Ceković 5, Ereš 1, Laljek 6(1), Negran 2, Šalić, Vrbić, Čavar 8(1), Žarković, Kraljević, Šafranko 7, Čelić, Vrdoljak 1, Gal 2, Ljubić 2. Trener: Andrija Nikolić.

GRK VARAŽDIN: Baranašić, Meštrić, Črnila, Špruk 1, Vujović 1, Trojko 4, Šagij 5, Vidaček 8(4), Puček, Budinski 4, Novak 7, Tači 1, Tompić, Kranjec 1. Trener: Damir Turković.

Sedmerci: Gorica 3(2), Varaždin 5(4). Isključenja: Gorica 8 min., Varaždin 16 min. Diskvalifikacija: Luka Trojko (3x2min.).