Kako Gorica, tako i Kurilovec: Pobjedu na startu donio džoker s klupe

[]

Prvi nogometni dan u svijetu niželigaških prvenstava nakon više od pet mjeseci nije prošao najbolje po goričke klubove, jer izgubili su i Jelačić, i Lukavec, i Gradići, i Klas, ali postoji tu i svjetla točka, koja se zove – Kurilovec. U subotu poslijepodne na Udarnik je došla ambiciozna Trešnjevka, vrlo nezgodan protivnik, no Kurilovec je uspio doći do pobjede 1-0 i s tri boda otvoriti novu sezonu, koja bi mogla biti – svakakva. Evo, već u prvom kolu svoje su utakmice zbog pojave koronavirusa u momčadi odgodili Jarun i Vrbovec, što doslovno svaku odigranu utakmicu čini posebno značajnom…

Kurilovec je imao svoje probleme uoči ove utakmice, izostali su Grdenić, Tramontana i Matoš, a potkraj prvog dijela ozlijedio se i Rajić, pa je trener Perica Vidak morao kombinirati. Nije izvedba Kurilovca bila na najvišoj mogućoj razini, nije još ulovljena prava forma, no čak i u takvoj utakmici stigla su važna tri boda, a to je odlika pravih momčadi. Svoj doprinos morao je dati i sve bolji golman Jan Paolo Debijađi, a junak utakmice na kraju je postao Vlatko Martinović.

Baš kao i naš prvoligaš Gorica u prva dva kola, Kurilovec je do pobjede došao zahvaljujući čovjeku s klupe, jer Martinović je u nastavku zamijenio Hodaka. Gol vrijedan tri boda postigao je u 79. minuti, na radost domaćih kibica, koji su se na tribinama na Udarniku okupili uz pridržavanje svih propisanih epidemioloških mjera. Martinović je napadač koji je stigao u Kurilovec ovog ljeta, a na povjerenju je počeo uzvraćati već od prve utakmice…

Dojam će se nakon svega ipak zaboraviti, tri boda će se upisati, a Kurilovec ide dalje sa svakodnevnim radom i napretkom, uz samo jednu želju – da svi ostanu zdravi. Bude li tako, Kurilovec će rasti iz kola u kolo, u to nema dvojbe.