Kurilovec i nakon Karlovca ostaje neporaženi lider u dosadašnjem dijelu prvenstva

[]

3. HNL središte , 6. kolo

KURILOVEC – KARLOVAC 1919 3:1

Utakmica za vodeću momčad lige Kurilovec nije mogla bolje početi. Već u prvom dolasku pred šesnaesterac Mijo Šarić je sa kojih osamnaestak metara puca u okvir gola, vratar Bermanac je loptu skrenuo u vratnicu od koje ona i uz pomoć Bermanca završava iza gol linije. Na podebljanje vodstva nije se dugo čekalo, Marin Sudar izbio je pred golmana gostiju, pogodio je visoko u desni kut gostujućeg gola. Prvi ozbiljniji izlazak Karlovčana prema domaćim vratima završava u mreži, Kurečki se probio po desnoj strani, ulazak u peterac, Debijađi kapitulira. U samo 25 minuta igre pada i četvrti gol na utakmici. Ovaj puta iz kaznenog udarca, prethodno je lopta nekog od igrača gostiju pogodila u ruku. Iz bijele točke neumoljiv je Luka Sedlaček. Do kraja poluvremena spomenimo još pogođenu vratnicu Čunčića.
U drugom dijelu utakmice Kurilovec je imao terensku inicijativu, no sve je to bilo jalovo. Karlovac se organizirano branio i svoju je priliku čekao iz kontra napada.

Velika Gorica. SRC Udarnik. Gledatelja 100.
Sudac: Kunštek (Zagreb). Pomoćnici: Trklja (Petrinja) i Landeka (Velika Gorica).

STRIJELCI: 1:0 – Šarić (1), 2:0 – Sudar (10), 2.1 – Kurečki (19), 3:1 – Sedlaček (25 – 11 m).

KURILOVEC: Debijađi, Šarić, Marinić, Čunčić, Rajić, Tominac (od 70. Althaller), Sedlaček, Mandura (od 82. Kovačić), Hodak (od 70. Bakula), Matoš, Sudar (od 88. Ćosić). TRENER: Perica Vidak.

KARLOVAC 1919: Bermanec, Vratarić (od 65. Ramić), Magdić, Basar, Mamić, Kurečki (od 79. Pahanić), Veselić (od 79. Popovački), Maletić, Prpić (od 65. Kelava), Turkalj (od 70. Šprajcer), Pausić. TRENER: Matija Štefančić.

Žuti kartoni: Maletić (56), Prpić (69), Bakula (73).
Crveni karton: Josip Marinić (90 – drugi žuti karton).