[]

17.10.2020. Velika Gorica. 1. HNLŽ U-15 Pionirke 2020./2021. – 5. kolo: Gorica – ŽNK Neretva (Metković). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Nogometašice Gorice U-15 u zanimljivoj utakmici (2×35 min.) pobijedile su svoje suparnice ŽNK Neretva. Gorica je došla u vodstvo već u 9. minuti pogotkom Eleonore Miloščić iz protivnapada kada je lako poentirala poslavši loptu u donji kut. Prije toga djevojčice iz Metkovića imale su dva zicera za pogodak, ali ih nije realizirala hitra Gabrijela Prkačin, koja je oba puta izmakla pažnji obrani domaćih i plasirala loptu pored vrata.

Do kraja prvog poluvremena gošće su imale više loptu u posjedu, još jednom je Prkačin bila u prigodi za pogodak i opet je promašila vrata, a trener Neretve je prosvjedovao nakon pada Rodin u šesnaestercu i nedosuđenog kaznenog udarca. Domaće su djelovale dosta sigurno u obrani, isticale su se Marina Milanšćak i Paola Grahovac.

Sredinom drugog poluvremena u 53. minuti Miloščić je ponovo pokazala svoj golgeterski talent i po drugi put je zatresla mrežu. Bio je to, pokazalo se, konačni rezultat susreta i treća uzastopna pobjeda Gorice, prva na domaćem terenu. Prve dvije zabilježile su u Osijeku (2:1) i Čakovcu (2:0).

Gorica u 6. kolu gostuje u Rijeci (subota, 24. listopada 2020.).

1.HNLŽ U-15 Pionirke 2020./2021. – 5. kolo

Gorica – ŽNK Neretva (Metković) 2:1 (1:0)

Velika Gorica. Gradski stadion (teren s umjetnom travom). Gledatelja 60. Subota, 17.10.2020., 14:00 sati. Sudac: Marko Kovač (Velika Mlaka). Pomoćnici: Ivan Antunović (Velika Gorica) i Filip Krznarić (Zagreb). Delegat: Lada Rojc (Velika Gorica). Strijelci:1:0 – Miloščić (2), 1:1 – Rodin (32), 2:1 – Miloščić (53).

GORICA: Lorena Šagovac, Marina Milanšćak, Lucija Đurić, Eleonora Miloščić, Helena Bužan, Ema Čunčić, Marija Jančić, Paola Grahovac, Nera Stipetić (cap.), Ana Zeko, Nika Martinić (još su igrale: Elena Jamić,  Valentina Vinetić, Ivana Radović, Lucija Špeka). Trener: Robert Novak.

NERETVA: Lana Bebić, Ana Obradović, Marina Ujdur, Josipa Damić, Petra Menalo, Marinela Vlahović, Gabrijela Prkačin, Petra Obradović, Iva Matić, Hana Rodin, Andrea Rubčić (još su igrale: Ana Jurković, Marta Sršen, Emanuela Glavaš, Antea Gustin). Trener: Hrvoje Crnčević.