[]

05.12.2020. Velika Gorica. 2. hrvatska malonogometna liga (2.HMNL) Zapad – 10. kolo: MNK Gorica – MNK Futsal Pula. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gorica je u 10. kolu 2. hrvatske malonogometne lige (2.HMNL) Zapad pobijedila do jučer neporaženu momčad Pule, tako je potvrdila svoje 2. mjesto u trenutnom poretku i smanjila zaostatak za Pulom sa 6 na 3 boda.

Derbi kompletne jesenske polusezone u futsalu kvalitetom i tempom u prvom poluvremenu pokazao je zašto su ove dvije momčadi vodeće na prvenstvenoj tablici. Domaći su poveli u 8. minuti iznenadnim pogotkom Tina Čirjaka sa poludistance, a 6 minuta kasnije uslijedile su dvije (ispravne) sudačke odluke koje su imale, pokazalo se, velikog utjecaja na daljnji tijek igre.

Franjo Matković, najbolji strijelac Pule i 2.HMNL-e (15 pogodaka), napravio je u 14. minuti prekršaj za kazneni udarac sa 6m i drugi žuti karton odnosno isključenje (prvi karton je dobio za učestale prigovore na sudačke odluke). Igor Mostarlić je bio siguran realizator za 2:0. Gosti su odmah uzvratili efektnim pogotkom Bepa Pausa – 2:1. Mostarlić je u 18. minuti u svom prepoznatljivom stilu izborio 6. akumulirani prekršaj Pule za kazneni udarac sa 10m. Petar Ježić je pogodio za 3:1, a vratar Pavao Ježić je obranio kazneni udarac s 10m kojeg je izveo Bojan Barišić. Gosti su u posljednjoj sekundi prvog poluvremena s(p)retnim pogotkom Sanela Imširevića smanjili na 3:2.

Igra u drugom poluvremenu bila je manje agresivna, taktički naglašena i s češćim izmjenama, povoljne prigode nisu realizirane. Pula je posljednje triipol minute pokušala s igračem više (bez vratara) doći do izjednačenja, ali Gorica se uspješno obranila. Dino Bartoluci je u posljednjoj minuti gađajući prazna vrata pogodio vratnicu (gosti su u prvom poluvremenu u dva navrata pogodili okvir vrata).

MNK Futsal Pula je s 24 boda (9 8 0 1 77:18 24) na 1. mjestu, MNK Gorica je s 21 bodom (9 7 0 2 69:23 21) na 2. mjestu, na 3. mjestu je MNK MNE Veruda Pula sa 18 bodova (7 6 0 1 57:28 18).

2.hrvatska malonogometna liga (HMNL) Zapad 2020./2021. – 10. kolo

MNK Gorica – MNK Futsal Pula 3:2 (3:2)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja -. Subota, 05.12.2020., 16 sati. Suci: Mario Lulić (Gospić) i Mario Blažin (Zagreb). Delegat: Zlatko Petrac (Velika Gorica). Mjeritelj vremena: Samir Omerović (Zagreb). Strijelci: 1:0 – Čirjak (8), 2:0 – Mostarlić (14-6m), 2:1 – Paus (14), 3:1 – Pe. Ježić (18-10m), 3:2 – Imširević (20).

GORICA:  Pa.Ježić (V), Šulentić, Bartoluci (cap.), Čirjak, Duvnjak, Čekol, I.Mostarlić, Šestić, Pe.Ježić, Ceraj, Papac, L.Mostarlić. Voditelj: Ivan Dodlek.

PULA: Jamičić (V), Lorber (V), Matković, Bilić, Barišić (cap.), Paus, Grbić, Hrgota, Hasanbašić, Vukmir, Imširević, Vuzem,, Živadinović. Voditelj: Marinko Mavrović.