Udarniku bod protiv Kustošije

Međužupanijska nogometna liga – 22.kolo

S
Udarnik je u vrlo dobroj utakmici diktirao događanja na terenu punih 70 minuta i taktički nadigrao favoriziranu momčad iz Zagreba. Agresivan početak Kurilovčana, nakon dobrih pokušaja Kovačića i Rusa, urodio je efektivnim pogotkom Sokola koji je s ruba šesnaesterca smjestio loptu pod gredu. Domaća momčad je bila tako taktički posložena da nije dozvoljavala suparniku puno prostora za kombiniranje i vratar Zekić nije imao ništa za braniti. Ozlijeđeni Sokol je napustio igru nakon pola sata, ali to nije mnogo poremetilo ritam igre domaćih.

U drugom poluvremenu Kustošija je bila nešto aktivnija, prigode su imali samo nakon prekida odnosno ubačaja iz kuta. Izjednačenje je stiglo u 73.minuti kada je Horvatov ubačaj iz kuta Tadić glavom smjestio u mrežu. Udarnik je dvije minute poslije vratio prednost pogotkom Brajka koji je povratnu loptu Kovačića pospremio u malu mrežicu. Najbolji igrač utakmice Tadić je odmah iza toga majstorski izigrao obranu domaćih i na krilu uposlio Horvata čiji centaršut Lovrić primiruje i s desetak metara preko ruku Zekića zabija u rašlje za 2:2. Konačnim ishodom Kurilovčani ne mogu biti zadovoljni jer su dva puta vodili i kontrolirali tijek događanja na terenu sve do uzbudljive završnice.

Udarnik je s osvojenim bodom napredovao za dva mjesta na ljestvici i sada je s 33 boda na 5. mjestu, a Kustošija je s 40 bodova na 4. mjestu. Na prva dva mjesta su Vinogradar (Mladina) i Lekenik s 50 bodova, a 3. mjesto zauzima Dinamo (Odranski Obrež) s 41 bodom.

DSC_0537

NK Udarnik – NK Kustošija 2:2 (1:0)

Velika Gorica. SRC Kurilovec. Gledatelja 200. Sudac: Dragan Grmuša (Sisak). Pomoćnici: Miodrag Krnic (Sisak) i Kristijan Holsinger (Petrinja). Strijelci: 1:0 – Sokol (9), 1:1 – Tadić (73), 2:1 – Brajko (76), 2:2 – Lovrić (77).

NK UDARNIK: Zekić, Sabljak, Sokol (od 30. Župetić), Rus (od 46. Mihanović), Šarić, Šestok (od 81.Čumpek), Brajko (od 90.Augustić), Tičarić, Kovačić, Radoš, Vinković. Trener: Željko Pavković.

NK KUSTOŠIJA: Vladić, Mihelčić, Lovrić, Nimac, Tičak, Tadić, Gladović, Pavković (od 46.Peretin), Cerovečki, Borac (od 75.Cindrić), Horvat. Trener: Slaven Batovanja-Gičev.

1. kolo: Libertas (Novska) – Gradići 1:0, Banovac (Glina) – Klas (Mičevec) 0:1, Lekenik – Vinogradar 1:3, Dinamo (OO) – Mladost (Zabok) 0:0, Ogulin – Karlovac 1:0, Ponikve (Zagreb) – Savski Marof 1:0, Radoboj – Moslavina (Kutina) 4:0.