Košarka A – 1 liga za ostanak

KK Gorica – Jolly JBS 93:87 (26:23, 25:28, 26:19, 16:17 – po četvrtinama)

Suci: Tomislav Vovk (Slavonski Brod), Krunoslav Holjevac (Slavonski Brod) i Krešimir Katić

Gorica: Zvonimir Kovačević, trener. Igrali su: Ivan Gazić, Ivan Majcunić, David Ušić, Marko Petrović, Bariša Krasić, Kristijan Joksimović, Antonijo Kuga, Karlo Lebo, Dominik Herendić, Roko Rogić, Markus Lončar i Luka Pešut.

Košarkaši Gorice ostvarili su danas (subota 2. svibnja) prvu domaću pobjedu u doigravanju za ostanak u A – 1 ligi. Pobijedili su Jolly JBS iz Šibenika rezultatom 93:87 i time širom otvorili vrata za ostanak u elitnom rangu natjecanja. Domaći su bolje otvorili susret i poslije prve četvrtine sau vodili s 3 poena prednosti. Gosti se nisu predavali i na poluvrijeme se odlazi neriješenim rezultatom 51:51. U nastavku Gorica ostvaruje odlučujuću prednost od 7 poena prednosti. Mudrom i strpljivom igrom Goričani su zadnju četvrtinu priveli kraju i ostvarili prvu domaću pobjedu. To je druga u nizu, jer su u srijedu pobijedili na gostovanju u Osijeku. I u Slavoniji je ključna bila igra Gorice u trećoj četvrtini u kojoj su gosti stekli dvoznamenkastu prednost. Ključnim su se pokazale dvije uzastopne trice Herendića. U Osijeku je najbolji igrač bio David Ušić koji je postigao 35 koševa i ostvario 15 skokova. U današnjoj utakmici protiv Jollya Ušić je s 15 pogodaka također bio među najefikasnijim igračima Gorice. Isto toliko pogodaka ostvarili su Pešut i Krasić, a najbolji igrač utakmice Marko Petrović postigao je 20 koševa. Slijedio je Herendić s 10, Rogić s 8 i Lončar s 3 pogotka.