Velika pobjeda Azene

azena ziher 1

Večerašnjom pobjedom (nedjelja, 25. veljače) nad ekipom OK Kostrene ŽOK Azena Velika Gorica ostvarila je veliki korak u borbi za ostanak u Prvoj nacionalnoj  odbojkaškoj ligi za žene. Azena je goste iz Kostrene pobijedila s 3:1 u vrlo teškoj i neizvjesnoj utakmici. Kostrena je u prvom setu razbila Velikogoričanke s 25:13. U drugom setu domaće igračice se dižu i u završnici set dobivaju 25:22. U trećem setu Azena je igrala vrlo uvjerljivo a gošće su pale i izgubile set 25:10. Četvrti set je bio ključan. Obje ekipe su se izmjenjivale u vodstvu, da bi Azena u završnici seta povela s 23:20, ali Kostrena izjednačuje 24:24. Azena ipak osvaja još dva poena i s 25:24 završava utakmicu.

Na tablici OK Đakovo je uvjerljivo prvi s 27 bodova, druga je Azena s 14, treća Kostrena s 11, a iz lige vjerojatno ispada ekipa Rockwoola koja ima samo 4 boda. Azena i Kostrena vode borbu za drugu poziciju jer treće mjesto vodi u kvalifikacije za ostanak u Prvoj ligi. Do kraja doigravanja ostala su još tri kola. Već u srijedu, 28. veljače, Azena igra uzvrat u Kostreni, a potom slijedi gostovanje u Rovinju kod OK Rockwola, a u posljednjem kolu Azena kod kuće dočekuje Đakovo.

Igračice Azene i trener Nenad Komadina, koji je odlično vodio utakmicu, pobjedu su proslavile  u Pizzeriji Ziher.