REMI Gorica i Inter podijelili bodove

Započela je nova sezona u 1. HNL. Najugodnije iznenađenje prošle, momčad Gorice, odigrala je prvu utakmicu protiv Intera iz Zaprešića i remizirala, odigravši 1:1. Bila je to vrlo slaba nogometna predstava, pogotovo u prvih sat vremena igre. Bez okusa i mirisa, kako se to voli reći. Jedino vrijedno spomena je odličan pogodak iz slobodnog udarca Michala Maslowskog. U nastavku, barem u prvih 15-ak minuta isto stanje na terenu Gradskog stadiona, na kojemu se okupilo oko 1.600 gledatelja. Ipak, malo se igra ubrzala, ali, nažalost, Gorica nije uspjeva konkretizirati neke od prigoda, posebno je zabolio promašaj Mathieua. I kako to obično biva, gosti su to iskoristili i poravnali omjer, za krajnjih 1:1.

U svakom slučaju, bitno je napomenuti da je Gorica igrala bez četvorice prvotimaca, Lovrića, Zwolinskog, Miye i Suka i to se jako dobro vidjelo. Sve u svemu, ostat će zapisano da je Gorica startala remijem, a u drugom kolu opet su domaćini, ovaj put Osijeku, u nedjelju od 18 sati.