KOŠARKA Pobjedom protiv Škrljeva najavili gostovanje Cibone

Očekivano je završila utakmica 8. kola HT Premijer lige košarkaša. Naime, na gostovanju u Rijeci, Gorica je rutinski svladala domaćina Škrljevo. Na kraju je na semaforu pisalo 91:72 za Goricu. Momčad Josipa Sesara bila je apsolutni favorit uoči utakmice, i na sreću, opravdala je to i izvedbom na parketu. Doduše, kvaliteta Gorice došla je posve do izražaja tek u posljednjih deset minuta igre, pogotovo na samom početku te četvrtine kada su napravili seriju od 8:0, da bi do kraja susreta samo povećavali stečenu prednost i upisali već sedmu pobjedu. Tu dionicu igre gosti su dobili s 30:15. Najefikasniji je bio Mislav Brzoja s 26 koševa, dok je Ante Mašić postigao 15 poena.

Podsjetimo, Gorica je u novu sezonu ušla gubitkom bodova na gostovanju protiv Splita da bi nakon toga zaredala sa sedam pobjeda. Ali, tek slijedi ono najbolje. U sljedeća dva kola na rasporedu su dvoboji kontra dvije najbolje hrvatske košarkaške momčadi. Prvo u Veliku Goricu sljedećeg tjedna stiže Cibona, da bi nakon toga Goričani otputovali u grad košarke – Zadar. Ali, da i izgube obje utakmice, neće biti presudno. Gorica je dokazala i pokazala da pripada u sam vrh naše košarke i da će sigurno igrati vrlo važnu ulogu i u nastavku sezone, kroz prvenstvo, ali i Kup Krešimira Ćosića, u kojemu su u prošloj sezoni igrali u polufinalu.

Goran Klobučarić

Objava KOŠARKA Pobjedom protiv Škrljeva najavili gostovanje Cibone pojavila se prvi puta na Kronike Velike Gorice.