Lonja odnijela bodove iz Mraclina

I ŽNL – istok , 27. kolo

U nervoznoj i rastrganoj igri s puno prekida, oslabljeni Mraclin ostao je bez bodova na travnjaku kontra snalažljivije Lonje. Tenzije je k tome – kako među igračima tako i gledateljima na obje strane – neuvjerljivim suđenjem podizao sudac Vukadin, podijelivši čak pet crvenih kartona. U prvom dijelu dvoboja Lonja ostaje već u 6. minuti sa igračem manje u polju, grubim nasrtajem golman Andrijanić nogom zamalo otkida nos napadaču Jurju Cvetniću u akciji u kojoj Cvetnić postiže gol glavom. Odluka o isključenju je neupitna, no poništenje gola i vraćanje akcije na slobodan udarac zasigurno jest. Gosti u 23. minuti dolaze u prednost golom Postružina koju četiri minute kasnije nivelira Ivan Kos. Daleko interesantnije drugo poluvrijeme, već u 50. minuti zbog drugog žutog kartona igru napušta gostujući igrač Bakran. Šok za igrače Mraclina u 53. minuti, kad Vidović malobrojnije goste dovodi u vodstvo. Mraclin lovi poravnanje, utakmica je otvorena, prilike i poluprilike se otvaraju pred oba gola. Nova isključenja na obje strane u 76. minuti. Pred kraj susreta Lonja golom Skupnjaka povećava vodstvo. Bio je to kraj osebujne nedjeljne utakmice na Novoj grabi u kojoj je delegat Zlatko Petrac napisao prilično bogato zapažanje u svoj zapisnik.

MRACLIN – LONJA 1:3

Mraclin. SRC Nova graba. Gledatelja 100.
Sudac: Vukadin (Dugo Selo). Pomoćnici: Rončević i Barkić.

STRIJELCI: 0:1 – Postružin (23), 1:1 – I. Kos (27),  1:2 – Vidović (53), 1:3 – Skupnjak (83).

MRACLIN: Dražić, Dolibašić, J. Cvetnić, D. Rus, Škrinjarić, Đurašin, Jurić, Ćevid, M. Kos, Jurić, Čičak, I. Kos. TRENER: Marko Pancirov.

LONJA: Andrijanić, Vidović, Ivoš, Jerković, Simonović (od 88. Horvatinović), Sumić, Bakran, Sesar (od 90. Maksimović), Postružin, Skupnjak, Hmelina. TRENER: Igor Mostarlić.

CRVENI KARTONI: Andrijanić (6 – grubi nasrtaj nogom u glavu na protivničkog igrača), J. Dolibašić 19 – drugi žuti karton), Bakran (50 – drugi žuti karton), M. Kos (76 – drugi žuti karton), Hmelina (76 – drugi žuti karton).